Ale kurierzy nie robią w tym magazynie wysyłkowym zakupów w sposób bezpośredni, fizyczny. Kurierzy pewnie nawet nie mają wstępu do tego magazyn, być może odbierają przekonfekcjonowaną przez magazyniera paczkę i jadą z nią do klienta.
Tag shop=* z tego co się orientuję jest skojarzony w całym ekosystemie OSM z fizycznym sklepem, który w aplikacjach wyszukuje się po tagu shop=* idzie się do niego i fizycznie robi zakupy. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że stosowanie tagu shop=* dla siedziby sklepu internetowego, który jest prywatnym magazynem gdzieś w strefie przemysłowej, jest błędne.
Ja bym proponował jakiś tag z grupy amenity=, ewentualnie office=.
Zamierzam dodać do parkingu informację o nawierzchni, przy okazji dodając miejsca parkingowe. Cały parking jest wyłożony kostką brukową (“surface=paving_stones”), z wyjątkiem części miejsc parkingowych, które są wyłożone płytami ażurowymi (“surface=grass_paver”). Czy oprócz miejsc i alejki otagować teren parkingu “surface=paving_stones” jako oznaczenie domyślne?
PS. Ustawienie pojazdów zaznaczyć przy miejscach parkingowych, całym parkingu czy obu obiektach?
Cześć wszystkim,
muszę zrobić bazę ulic dla wybranego obszaru na mapkach googla.
Czy jest jakaś opcją żeby to zrobić żeby nie siedzieć manuakne 3 dni nad tym?
Dziekuje za wszelkie podpowiedzi
Nie bardzo rozumiem, co właściwie masz zrobić, ale i tak doradzam Ci zrobienie tego na mapkach OpenStreetMap. Jeśli jednak koniecznie musi to być mapa Google, to prawdopodobnie prędzej znajdziesz odpowiedź na forum, poświęconym mapie Google.
Nie szczególnie.
Wewnątrz budynku mapujemy “Indoor” poszczególne obiekty/sklepy.
Na zewnątrz mapujemy trasy dojazdowe, gdyż ludzie chodzą z zasady jak im wygodnie.
Bardziej istotne jest dodawanie POI czyli sklepów/usług/itd i ich rozwijanie o dodatkowe informacje.
Jeśli jednak pytasz w kontekście Dworca Wileńskiego, to może to akurat być wyjątek. Zdarza się, że przejście przez publicznie dostępny budynek jest wręcz projektowo przewidziane jako połączenie dla pieszych poruszających się w różnych relacjach niezwiązanych wcale z tym budynkiem. Jeśli bawimy się w danej okolicy w rysowanie chodników i ścieżek, to i takie przejście z indoor=yes i ew. covered=yes (ale nie *tunnel=**!) moim zdaniem można mapować jako footway. Niestety wiki nie wyjaśnia, jak godzić taki scenariusz z systemem indoor=*.
Nadaje się to do zmapowania tak jak wszystko - co kto uzna za ważne, tym się zajmuje. Ważniejsze od ścieżek będą aktualne POI (tu w uzupełnianiu szczegółów pomoże aplikacja StreetComplete). Jeśli chcesz zobaczyć jak to się mapuje, to możesz rzucić okiem na dworzec Kraków Główny (i Galerię Krakowską obok) - dość skomplikowane i chyba ok otagowane.
Czy dziekanat to POI??
Według mnie jest na równi z sekretariatem w szkole podstawowej lub działem kadr w jakiejś firmie, czyli nie powinno być, a już na pewno nie jako amenity=university. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Jako nazwa pokoju tak, jako szkoła czy uniwersytet - nie. Oczywiście znów kłania się problem, jak tagować różne, często mieszczące się w różnych lokalizacjach jednostki dużych organizacji takich jak uczelnie, urzędy itd., na który OSM nie ma odpowiedzi.
Może tam wcale nie jest dozwolona jazda na rowerze? Co na to regulamin? A jeśli jest dozwolona, to albo dodać bicycle=yes albo skasować access=forestry + foot=yes i dać motor_vehicle=forestry. Sam wolałbym to drugie, ale znaki na wjeździe lub zapisy regulaminu mogą bardziej odpowiadać jednej albo drugiej wersji.
Ja zwykłe leśne drogi w okolicy — takie, gdzie przy wjeździe stoi B-1 z tabliczkami „Nie dotyczy U+1F6B2” i „Nie dotyczy Służb Leśnych” — oznaczam
bicycle=yes
horse=forestry
vehicle=forestry
Być może access=forestry bicycle=yes foot=yes byłoby lepsze. Moje tagowanie opiera się na tym, co na pewno jest zakazane, reszta domyślnie dozwolona (ale czy w każdej nawigacji highway=track → foot=yes?); z kolei ta druga wersja jawnie określa wszystkie środki transportu (ale czy na pewno nie mogę wjechać do lasu na słoniu?).