Freizeitkarte
“Maps of the Freizeitkarte project are intended for users of the Garmin BaseCamp (Mac, Win) application and owners of Garmin devices.”
Freizeitkarte
“Maps of the Freizeitkarte project are intended for users of the Garmin BaseCamp (Mac, Win) application and owners of Garmin devices.”
Geoserwis GDOŚ
Możliwość ustawienia OSM jako podkładu mapowego.
Aplikacja Juwenalia PW 2022 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kb_solutions.juwe_app&gl=PL
Brak atrybucji, napisałem maila.
Trailer filmu, na którym fajnie widać (tak od około 0:48) z jakich map korzystają służby ratunkowe w Norwegii !
To jest Dania.
A w tym filmie niestety nie było atrybucji: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Films
https://visitwroclaw.eu/miejsce/rynek-we-wroclawiu
© OpenStreetMap contributors
https://map.wisc.edu/
bez atrybucji
https://forvo.com/word/hello/#en
Leaflet | Map data © OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA
https://flightaware.com
© OpenStreetMap contributors
https://www.flightstats.com
w rogu mapy jest tylko “Leaflet | Map licensing”,
po kliknięciu na “Map licensing” jest lista: https://www.flightstats.com/v2/map-attributions
https://konwenty.info/mapa/
© OpenStreetMap contributors. Plugin
Korzysta z jakiegoś dziwnego pluginu Hyumika https://hyumika.com
Wcześniej wzorowe użycie mapki OSM na stronie, z wyrysowaną drogą dojścia przez podwórko:
https://web.archive.org/web/20200207214910/http://www.finesti.pl/kontakt/
A teraz przeszli na Google Maps…
http://www.finesti.pl/kontakt/
joemonster.org używa OSM na profilach użytkowników
Leaflet | Map data © OpenStreetMap contributors
https://wikileaks.org/amazon-atlas/map/
Map data © OpenStreetMap contributors
http://dragtech.pl/kontakt/
prawidłowe i ładne wykorzystanie OSM na stronie
Kiedyś portal Trójmiasto korzystał ze swojej mapy, z której chyba zostały poprzednie znaczniki i granice dzielnic ale dzisiaj zauważyłem, że przerzucili się na podkład OSM:
https://mapa.trojmiasto.pl
To już od dawna. Chyba własny styl zrobili.
Strona https://visitwroclaw.eu/wroclawskie-krasnale [Leaflet | © OpenStreetMap contributors] niedawno przeszła z GoogleMaps na OSM.
Trochę dziwnie są na niej rozmieszczone krasnale, tym bardziej, że na podkładzie OSM są one wyraźnie widoczne i ustawione najczęściej w dokładnym miescu. Czasami lokalizacja rozmija się o kilkadziesiąt metrów, a to dużo w przypadku tak małego obiektu. Niektóre krasnale są w kompletnie złym miejscu - na innej ulicy, lub na środku skrzyżowania. Autor w ogóle nie zadał sobie trudu, żeby umieścić je we właściwych miejscach, lub skorzystać z gotowych danych OSM.
Póki co, to chyba wciąż jeszcze dość ogólny “problem” w naszym kraju - wiele różnych instytucji (zarówno publicznych, jak i prywatnych) co prawda w końcu przekonało się i nauczyło dość powszechnie wykorzystywać OSM jako podkład mapowy do prezentacji swoich danych, ale niestety wyłącznie jako podkład. Większość z nich wciąż nie chce/nie potrafi/nie jest świadomych możliwości OSM jako bazy danych, gdzie - z jednej strony można już istniejące dane wyekstrahować i zaprezentować wedle własnych potrzeb (jak wspomniane krasnale), a z drugiej - uzupełniać w razie potrzeby i wtedy również z nich korzystać bezpośrednio z bazy OSM.
https://www.pkt.pl/firma/kfc-4491810
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Strona używa OSM Carto w wersji chyba ze średniowiecza
Dane na mapie są w miarę aktualne, tylko styl jest stary.
Carto sprzed 2016 roku.
Ma zalety dla części mapowiczów - drogi tertiary są żółte, widać drogi planowane, lepszy kontrast.
Polecam szczególnie obejrzenie filmiku informacyjnego, gdzie “OSM aż bije w oczy”
Analizy stanu infrastruktury rowerowej w Europie na podstawie danych OSM:
https://ecf.com/quantifying-europe-cycling-infrastructure-using-openstreetmap-qecio-2
Ciekawe: mapa dodatkowych danych (surface/smoothness/width) dla Polski. W większości regionów baaardzo cienko nawet z nawierzchniami. A później ludzie się dziwią, że ich apki źle prowadzą i lądujaw krzakach
https://european-cyclists-federation.github.io/Visualization/PL/PL_map_C.html
Informacja o ewakuacji (niewybuch) 14 tys. mieszkańców i mieszkanek Lublina.
Na stronie ratusza, bez atrybucji - z naruszeniem licencji.
Może ktoś ma ochotę napisać maila do UM? Wiele portali powtarza tą mapkę, też bez atrybucji