Voor zover ik afgelopen maand in “mijn” omgeving heb kunnen zien is de ligging redelijk als je niet op de randjes van de opnames gaat kijken ;). Gewoon vergelijken met omliggende (al eerder goed gemapte) objecten.
Deze 2022 quick ortho is een hele vooruitgang t.o.v. voorgaande luchtfoto’s. De foto’s zijn veel scherper en de blaadjes van de bomen zijn niet meegefotografeerd ;). Afwijkingen t.o.v. vorige foto’s kom ik - althans in mijn omgeving - eigenlijk niet tegen.
Tip voor iD-ers: schakel snel heen en weer tussen de aangepaste 2022 quick ortho en de standaard PDOK via Cmd-B (op mijn Mac, zal op een Windows-pc iets als Ctrl-B moeten zijn) om te vergelijken.
Sinds vandaag zijn de luchtfoto beelden 2022 HR landsdekkend beschikbaar. Zo is het nu al te zien als beste layer in de ID editor, ook via de JOSM .jos file zijn de nieuwe beelden beschikbaar.
Heb je de “actueel” layer zelf geinstalleerd, dan zie je nu de 2022 beelden.
Op iD zijn die 2022 beelden ook beschikbaar, maar veel minder scherp dan de eerder verschenen voorlopige quick ortho beelden.
Alsof de 2022 beelden te veel door een jpg-compressor zijn gehaald.
In ID als laagste laag zichtbaar gemaakt, laag tilematrix=19
Dan begint het overzoomen. Ik zag een maxzoom=19 instelling staan voor gebruik layer.
In Josm de laagste tile bekijkend heeft deze een tilematrix=20
Daarna begint het overzoomen.
Dit verklaart het verschil tussen ID en JOSM, met maxzoom aanpassing zou het beter wezen. (github pull request aangemaakt, wacht op controle, foutcontrole verliep niet vlekkeloos, is afwachten.)
Maar er is ook nog een tilematrix=21, wat op zich nog scherper zou zijn. Dit voor EPSG:3857 Mercator/OGC:1.0:GoogleMapsCompatible
Zoekend, hoe alles beter kan worden ingesteld, voor Josm en ID.
Hoe bepalend is de projection keuze, door programmatuur, afhankelijk van instelingen en het vermelden van alle mogelijke projections.
(Dwingen een bepaalde projectie te gebruiken)
Het verschil tussen quick en uiteindelijk versie.
Zo zie je op sommige plaatsen geen auto meer. Vergelijk met plaatje boven.
JOSM tilematrix=20 QUICK versie
Keuze van foto op locatie met een klein tijdverschil, grijze auto rijdt een beeld verder.
En gister is de Quick Ortho -letterlijk- op zwart gegaan in iD.
Het zijn inderdaad de niveaus 20 en 21 die de inzoom-artefacten gaven. Dus nu niet meer uitlijnen op witte middenstrepen en putdeksels .
Ik keek ook net en dacht zal het hier ook even melden.
Nu is er nog een scherper laag voor stelsel OGC:1.0:GoogleMapsCompatible.
Zal eens kijken, hoe dat aan te passen.
Toch zie ik nog wel verschillen.
Wanneer ik PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 7,5cm (WMTS): Luchtfoto 2023 Quick Ortho 25cm RGB
bv hier bekijk en vergelijk met de nieuwe actueel.
Dan is Quick Ortho weer net iets actueler
Bij mij staat het grijpertje in beide gevallen precies hetzelfde. Kan het een kwestie van verkeerd cache-gebruik door de browser zijn? Dan is de oplossing cache legen, zie: Browser Cache of cachegeheugen legen. Hoe doe ik dat? .
Bij mij is de dragline weg en heb ik een groot water. Die is dan recenter. Dus zoals ik het water heb ingetekend.
Dan kijk ik dus naar PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 7,5cm (WMTS): Luchtfoto 2023 Quick Ortho 25cm RGB