De eerste aanvraag heb je al eens (twee maal zelfs) gedaan, en daarvan heeft FrankOverman gezegd dat de datakwaliteit van de BAG niet goed genoeg is. Wat overigens een steevast probleem is in Gorinchem. Dat verzoek is dus al afgewezen, probeer het ajb niet nog eens dan.
Wat je tweede aanvraag betreft: zoals Martin Borsje je heeft gezegd wordt er pas geïmporteerd als de bouw op foto’s te zien is. Neem dat ajb ter harte.
Terwijl bij de Kameleon het gebouw hopelijk aan de BAG wordt aangepast in plaats van andersom (wat een bericht, Frank!), heb ik weer een aantal aanpassingen voor Openstreetmap:
Marjan van TomTom hier. Eerder deze week postte ik dit bericht over een aantal MapRoulette-challenges die kunnen helpen bij het verbeteren van verschillende types kwaliteitsproblemen in Nederland.
Een van deze challenges is bedoeld om zogenaamde spiky buildings (gebouwen met extreem scherpe hoeken) te corrigeren. Ik vernam intussen dat de meeste gebouwen in Nederland geïmporteerd zijn uit BAG, en dat deze geometrie doorgaans niet manueel aangepast wordt. Dus kom ik ook eens langs in deze topic om jullie specifiek te informeren over deze spiky buildings-challenge en onze werkwijze hiervoor.
Eens we edits beginnen te maken in deze challenge, zullen we ook de BAG-data goed bekijken en voorzichtig tewerkgaan. We maken alleen wijzigingen wanneer we kunnen verifiëren dat deze in overeenstemming zijn met de werkelijkheid. En als we echte fouten zouden vinden in BAG, kunnen we deze terugrapporteren.
Als jullie vragen of opmerkingen hebben, hoor ik het graag.
Zoals gezegd zijn de gebouwen in NL gebaseerd op de officiële BAG data. Als TomTom daar fouten in meent te vinden, dan kan TomTom een BAG-terugmelding doen en niet via OSM.
Ook begrijp ik totaal niet wat Tomtom met gebouwengeometrie van doen heeft.
Probeer OSM-vrijwilligers niet voor het commerciële Tomtompaard te spannen.