Ik ben benieuwd wat ze bedoelen met “ze gaan dit corrigeren”, gaan ze stoppen met het gebruiken van OSM data of gaan ze een copyright toevoegen?
OSM is in NL in ieder geval een betere source voor het routen van de bus/tram/merto/trein-halte naar de bestemming dan Google maar ik vermoed dat er wat betreft voetgangers ook nog het nodige mist. Anderzijds, voetgangers gebruiken z’n kaart toch anders.
De achtergrondkaart op de site van de Zuiderwaterlinie is overigens de topografische kaart van Esri, geen OSM! Vandaar de bron ‘Kadaster NL’. Dus of deze nou eigenlijk wel meetelt voor dit draadje?
Hallo Emvee, ik ben een medewerker van 9292 en wij gebruiken inderdaad de onderliggende data van OSM NL voor het berekenen van loop/fiets routes maar voor de presentatie gebruiken we inderdaad ander kaartmateriaal op dit moment.
Wij gaan in onze apps en website vermelden dat bepaalde data uit OSM komt.
Voor het routen van het Openbaar vervoer gebruiken wij de data die de vervoerders ons aanleveren.
Ik hoop zo het een en ander verduidelijkt te hebben mocht je vragen hebben dan hoor ik het graag
Hallo Dannox, dat klopt de website van 9292 maakt gebruik van routes uit Google terwijl de App de loop/fiets routes uit OSM berekent.
De route naar het adres Druivenstraat in Breda hebben we aangepast.
Dat is wel de bedoeling dat we overgaan naar OSM, we hebben al onze eigen Tile server en mocht je toevallig een Huawei telefoon hebben in combi met onze app dan maken we hier al gebruik van.
Routes hier in de buurt: https://stadsbos013.nl/routes
Elke route mooi weergegeven in kleur op courante OSM kaart.
Opmerkelijk is dan weer dat andere delen van de site op goochel map leunt.
Bij een query op waar je met de fiets op een weg met een maximumsnelheid > 30 km/h op mag kwam ik de Maastunnel tegen. Recent omgezet van highway=trunk naar primary dus dat was te verklaren.
Nog even de het verkeersbesluit en het bordenplan nagekeken en duidelijk een OSM achtergrondkaart maar zonder vermelding copyright.
Spiek ik even op ViaMichelin om te zien of zij een watergang een bepaalde naam hebben gegeven… Zie ik daar verrassende gelijkenissen tussen ViaMichelin Outdoors (mooie kleurstelling, dat wel) en Openstreetmap.
Gegeven dat ik tijdelijk mijn huis niet uit mag had ik eens boodschappen besteld, welke verzorgd worden door een bedrijf dat gebruik maakt van RoutiGo. Kom ik een prachtig kaartje tegen, met vrij bekende (maar wel een ~jaar verouderde) kaarten. Jammer genoeg wordt er met geen woord gesproken over OSM.
Zal ze eens een mailtje sturen
Ze gebruiken OpenTopo, dat is toch OSM maar er is geen attributie.
Ik heb ze per mail gevraagd of het open data is, en tegelijk opgemerkt dat er geen attributie op de kaarten staat.