De tegenstanders kennen OSM ook, maar die zouden er goed aan doen om ook voor de routing gebruik van OSM te maken:
Of, gewoon een idee, de route ter plekke eens uit te proberen.
Prima hoor, ga maar een discussie voeren met de bewaking van de vliegbasis als je die roze route probeert te lopen. Tijdens dit soort oefendagen is de toegang tot zulke boerenpaden doorgaans vrij beperkt.
De app van 9292 gebruikt de kaart van Google met daarop wandelroutes van OSM. Olifantenpaadjes die ik zelf heb gemapt worden in de app weergegeven in de routes. Copyright is nergens te zien. Zijn er al mensen hiervan op de hoogte?
Ik heb eens de website geprobeerd maar ik zie geen enkele indicatie dat OSM dat wordt gebruikt, de looproute gaat over een autoweg waar geen normale voetganger ooit zou gaan lopen (OSM attributes foot=no+bicycle=no en tegen het éénrichtingsverkeer in), compleet onbruikbaar.
Ik heb de reis van Bushalte Vaanweg, Rotterdam naar Van der Valk Hotel, Ridderkerk gebruikt
Ik ben geen vriendjes met Google, de 9292 App zegt me “There is no Google Maps application available” en dat klopt dat hou ik liever zo.
Misschien eens een email naar reizigers@9292.nl aan wagen? Ik zou eerst belangstellend vragen of ze inderdaad van OSM data gebruik maken voor het over copyright te hebben.
Ik gebruik voor het hardlopen citystrides.com, dat is een site die bijhoudt hoeveel straten je hebt gelopen in elke stad. De site haalt de data over straten en steden van OSM.
Ik ben benieuwd wat ze bedoelen met “ze gaan dit corrigeren”, gaan ze stoppen met het gebruiken van OSM data of gaan ze een copyright toevoegen?
OSM is in NL in ieder geval een betere source voor het routen van de bus/tram/merto/trein-halte naar de bestemming dan Google maar ik vermoed dat er wat betreft voetgangers ook nog het nodige mist. Anderzijds, voetgangers gebruiken z’n kaart toch anders.
De achtergrondkaart op de site van de Zuiderwaterlinie is overigens de topografische kaart van Esri, geen OSM! Vandaar de bron ‘Kadaster NL’. Dus of deze nou eigenlijk wel meetelt voor dit draadje?
Hallo Emvee, ik ben een medewerker van 9292 en wij gebruiken inderdaad de onderliggende data van OSM NL voor het berekenen van loop/fiets routes maar voor de presentatie gebruiken we inderdaad ander kaartmateriaal op dit moment.
Wij gaan in onze apps en website vermelden dat bepaalde data uit OSM komt.
Voor het routen van het Openbaar vervoer gebruiken wij de data die de vervoerders ons aanleveren.
Ik hoop zo het een en ander verduidelijkt te hebben mocht je vragen hebben dan hoor ik het graag
Hallo Dannox, dat klopt de website van 9292 maakt gebruik van routes uit Google terwijl de App de loop/fiets routes uit OSM berekent.
De route naar het adres Druivenstraat in Breda hebben we aangepast.
Dat is wel de bedoeling dat we overgaan naar OSM, we hebben al onze eigen Tile server en mocht je toevallig een Huawei telefoon hebben in combi met onze app dan maken we hier al gebruik van.