Super! Może zaglądają na nasze forum? To kto poprawi na mapie?
Mam problem z zestawem zmian: 114433881. Została w nim usunięta w całości linia energetyczna 220kV Jasiniec-Pelplin. Lina po wybudowaniu nowej linii 400kV nie jest już użytkowana, ale nie została jeszcze zdemontowana, bo Operator nie podjął jeszcze decyzji o jej dalszym przeznaczeniu. Może ktoś ją przywrócić, bo nie wiem czy ja bałaganu nie zrobię.
Również usunięta została druga część tej linii: Pelplin-Gdańsk I której sytuacja jest analogiczna. Niestety nie potrafiłem znaleźć zestawu zmian w którym została usunięta.
Dzień dobry wieczór wszystkim, nowy coś skopał i teraz nie wie jak naprawić…
Północna jezdnia Marsa jest w remoncie, ruch odbywa się w obie strony jezdnią południową. Próbowałem dodać construction na jezdnię północną, ale najwyraźniej coś skopałem bo segmenty się nie wyświetlają na OSM. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś poprawił to miejsce
https://www.openstreetmap.org/changeset/119686007
https://infoulice.um.warszawa.pl/node/127555
Chyba jest już OK?
Wycofałem w https://www.openstreetmap.org/changeset/119754678 - warto spradzić czy czegoś nie skopałem
A kiedy ona jeszcze istniała w OSM? Można stare dane zobaczyć.
Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili, bo ktoś już zaczął rysować po śladzie linii.
Przypuszczam ze zniknęła w podobnym czasie co linia Jasiniec-Pelplin. Niestety nie wiem znaleźć ten zestaw zmian.
Znalazłem jednak, linia była usunięta w zestawie: 114433226. Wycofałem zmianę, wygląda na to że wszystko jest już ok.
Mam prośbę, bo nie chcę popsuć. Chodzi o przebudowę LK 38 (RailBaltica) a dokładniej skrzyżowanie tejże z ulicą Kolejową. https://osm.org/go/0ProkOHhP
Obecna droga już nie istnieje, tunel pod torami powstanie za ponad rok (jest widoczny jako droga w budowie ciut na północny wschód), natomiast przez ten czas ruch odbywać się wybudowanym łącznikiem. Na starej drodze są relacje (linie autobusowe) i żółte naklejki PLK - z tego powodu nie chcę nic popsuć.
Tutaj przebieg tymczasowego łącznika https://1drv.ms/u/s!Avv_pCaOeK6jkk_qGfbSp5659bnK?e=CNlfn3
W ramach tymczasowego łącznika jest też chodnik i przejazd kolejowy?
przejazd oczywiście jest, na chodnik nie zwróciłem uwagi, ale chyba jest po południowej stronie
Czy jakieś tagi ze starego przejazdu byłyby do przeniesienia na nowy?
Chodzi mi o to, czy chodnik jest tam gdzie był oryginalnie, wzdłuż starej drogi, czy biegnie wzdłuż tego nowego łącznika.
Od skrzyżowania z Szyszkową do Sielskiej drogi już nie ma, chodnika także. Chodnik biegnie wzdłuż łącznika (chyba), możesz do nie dodawać, zrobię sam jak potwierdzę, bo nie zwróciłem uwagi.
Odnośnie tagów - to nie wiem - numer żółtej naklejki powinien zniknąć stamtąd po skończeniu inwestycji, bo przejazdu nie będzie. Przejazd na nowym łączniku jest bez szlabanów.
Widzę, że w tej okolicy (m.in. Osiedle Wczasowe) warto pochylić się nad szczegółami. Ktoś dodał chodniki ale bez przejść na skrzyżowaniach i tutaj pieszy routing będzie działał beznadziejnie:
ok, dzięki
Czy jest ktoś kto potrafi utworzyć wyspę na wodzie. Wydawało mi się ze już to zrobić potrafię w edytorze ID na jeziorze ale poległem przy tym zadaniu i na morzu nie jestem w stanie tego bubla naprawić https://www.openstreetmap.org/#map=17/8.27482/98.50070
To ja tez sie podpytam w tym temacie. Czy ktos wogole monitoruje, czy wszystkie wyspy zostaly dodane do osm? ewentualnie, gdzie takie cos mozna zglaszac?
Przegladalem kiedys mapilary i znalazlem conajmniej kilka wysp, ktorych niema na osm, a na mapilary pokazuje zdjecia, wiec zakladam, ze taka wyspa istnieje. Zglaszac to gdzies?
Tutaj jest przyklad takiej wyspy:
https://www.mapillary.com/app/?lat=-23.408336111111&lng=51.436477777778&z=17&menu=false&mapStyle=OpenStreetMap&pKey=1296830787470929
Ten przykład to jakiś błąd na mapillary Z pewnością jest to miasto Arapongas w Brazylii patrz
mapa goggle https://goo.gl/maps/3pCRDZwQZ8S46qVJA
Mapillary https://www.mapillary.com/app/?pKey=331971822251643
1 Google https://goo.gl/maps/vgEiNrSMXa8FcZWw5
2 Mapiillary https://www.mapillary.com/app/?pKey=532807528454851
To naprawdę dziwne i nasuwa się pytanie jak do takiego błędu mogło dojść że cały duży zbiór zdjęć ulicznych z Brazylii został przeniesiony na ocean koło Madagaskaru?
Tu znalazłem kolejny przykład dużego miasta na oceanie tym razem Boliwijska Cochabamba koło Indii ???
Mapilary https://www.mapillary.com/app/?pKey=3091963001080467
Google https://goo.gl/maps/YtLfP1oTRVH78xvc6
To naprawdę dziwne i nasuwa się pytanie jak do takiego błędu mogło dojść że cały duży zbiór zdjęć ulicznych z Brazylii został przeniesiony na ocean koło Madagaskaru?
Pewnie błąd współrzędnych / GPS-a.