W Gliwicach użyłem official_ref (tam też rozbieżności numerów dróg), ale poza tym wydaje mi się to sensowne. Na pewno trzeba dać note, żeby nikt nie zmienił z powrotem (w Gliwicach póki co działa).
Hej,
stworzyłem taką relacje z płotem:
https://www.openstreetmap.org/way/1042203821
Czy wszystko jest ok?
A po co robisz z tego relację ?
Płot może zostać jako oddzielny way, który będzie współdzielił węzły z obszarem firmy (ja dodatkowo użyłbym landuse=industrial).
Relacja jest moim zdaniem zbędna.
Dzieki. Usunąłem relacje i stworzyłem coś takiego:
https://www.openstreetmap.org/changeset/118753758
Problem jaki z tym mam to, że nie mogę w edytorze ID, zaznaczyć obszaru firmy recyklingowej, bo się tylko płot zaznacza.
Ogólnie oznakowanie DW333 jest w terenie co najmniej mylące/niekonsekwentne.
Pojawiła się aktualizacja na stronie DSDiK. Stary przebieg DK-3 przez Lubin jest już oznaczony jako DW333
https://dsdik.wroc.pl/images/stories/infrastruktura/drogi/zmiany_marzec_2022.jpg
Pojawiły się też oznaczenia w terenie (ostatnia fotka):
https://www.skyscrapercity.com/threads/lubin-infrastruktura-drogowa.707500/post-177985821
Pojawiła się aktualizacja na stronie DSDiK. Stary przebieg DK-3 przez Lubin jest już oznaczony jako DW333
Super! Może zaglądają na nasze forum? To kto poprawi na mapie?
Mam problem z zestawem zmian: 114433881. Została w nim usunięta w całości linia energetyczna 220kV Jasiniec-Pelplin. Lina po wybudowaniu nowej linii 400kV nie jest już użytkowana, ale nie została jeszcze zdemontowana, bo Operator nie podjął jeszcze decyzji o jej dalszym przeznaczeniu. Może ktoś ją przywrócić, bo nie wiem czy ja bałaganu nie zrobię.
Również usunięta została druga część tej linii: Pelplin-Gdańsk I której sytuacja jest analogiczna. Niestety nie potrafiłem znaleźć zestawu zmian w którym została usunięta.
Dzień dobry wieczór wszystkim, nowy coś skopał i teraz nie wie jak naprawić…
Północna jezdnia Marsa jest w remoncie, ruch odbywa się w obie strony jezdnią południową. Próbowałem dodać construction na jezdnię północną, ale najwyraźniej coś skopałem bo segmenty się nie wyświetlają na OSM. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś poprawił to miejsce
https://www.openstreetmap.org/changeset/119686007
https://infoulice.um.warszawa.pl/node/127555
Dzień dobry wieczór wszystkim, nowy coś skopał i teraz nie wie jak naprawić…
Północna jezdnia Marsa jest w remoncie, ruch odbywa się w obie strony jezdnią południową. Próbowałem dodać construction na jezdnię północną, ale najwyraźniej coś skopałem bo segmenty się nie wyświetlają na OSM. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś poprawił to miejsce
https://www.openstreetmap.org/changeset/119686007
https://infoulice.um.warszawa.pl/node/127555
Chyba jest już OK?
Mam problem z zestawem zmian: 114433881. Została w nim usunięta w całości linia energetyczna 220kV Jasiniec-Pelplin. Lina po wybudowaniu nowej linii 400kV nie jest już użytkowana, ale nie została jeszcze zdemontowana, bo Operator nie podjął jeszcze decyzji o jej dalszym przeznaczeniu. Może ktoś ją przywrócić, bo nie wiem czy ja bałaganu nie zrobię.
Wycofałem w https://www.openstreetmap.org/changeset/119754678 - warto spradzić czy czegoś nie skopałem
Również usunięta została druga część tej linii: Pelplin-Gdańsk I której sytuacja jest analogiczna. Niestety nie potrafiłem znaleźć zestawu zmian w którym została usunięta.
A kiedy ona jeszcze istniała w OSM? Można stare dane zobaczyć.
Marwis00 napisał/a:
Mam problem z zestawem zmian: 114433881. Została w nim usunięta w całości linia energetyczna 220kV Jasiniec-Pelplin. Lina po wybudowaniu nowej linii 400kV nie jest już użytkowana, ale nie została jeszcze zdemontowana, bo Operator nie podjął jeszcze decyzji o jej dalszym przeznaczeniu. Może ktoś ją przywrócić, bo nie wiem czy ja bałaganu nie zrobię.
Wycofałem w https://www.openstreetmap.org/changeset/119754678 - warto spradzić czy czegoś nie skopałem
Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili, bo ktoś już zaczął rysować po śladzie linii.
Marwis00 napisał/a:
Również usunięta została druga część tej linii: Pelplin-Gdańsk I której sytuacja jest analogiczna. Niestety nie potrafiłem znaleźć zestawu zmian w którym została usunięta.
A kiedy ona jeszcze istniała w OSM? Można stare dane zobaczyć.
Przypuszczam ze zniknęła w podobnym czasie co linia Jasiniec-Pelplin. Niestety nie wiem znaleźć ten zestaw zmian.
Przypuszczam ze zniknęła w podobnym czasie co linia Jasiniec-Pelplin. Niestety nie wiem znaleźć ten zestaw zmian.
Znalazłem jednak, linia była usunięta w zestawie: 114433226. Wycofałem zmianę, wygląda na to że wszystko jest już ok.
Mam prośbę, bo nie chcę popsuć. Chodzi o przebudowę LK 38 (RailBaltica) a dokładniej skrzyżowanie tejże z ulicą Kolejową. https://osm.org/go/0ProkOHhP
Obecna droga już nie istnieje, tunel pod torami powstanie za ponad rok (jest widoczny jako droga w budowie ciut na północny wschód), natomiast przez ten czas ruch odbywać się wybudowanym łącznikiem. Na starej drodze są relacje (linie autobusowe) i żółte naklejki PLK - z tego powodu nie chcę nic popsuć.
Tutaj przebieg tymczasowego łącznika https://1drv.ms/u/s!Avv_pCaOeK6jkk_qGfbSp5659bnK?e=CNlfn3
Obecna droga już nie istnieje […] natomiast przez ten czas ruch odbywać się wybudowanym łącznikiem.
W ramach tymczasowego łącznika jest też chodnik i przejazd kolejowy?
przejazd oczywiście jest, na chodnik nie zwróciłem uwagi, ale chyba jest po południowej stronie
przejazd oczywiście jest
Czy jakieś tagi ze starego przejazdu byłyby do przeniesienia na nowy?
na chodnik nie zwróciłem uwagi, ale chyba jest po południowej stronie
Chodzi mi o to, czy chodnik jest tam gdzie był oryginalnie, wzdłuż starej drogi, czy biegnie wzdłuż tego nowego łącznika.
Od skrzyżowania z Szyszkową do Sielskiej drogi już nie ma, chodnika także. Chodnik biegnie wzdłuż łącznika (chyba), możesz do nie dodawać, zrobię sam jak potwierdzę, bo nie zwróciłem uwagi.
Odnośnie tagów - to nie wiem - numer żółtej naklejki powinien zniknąć stamtąd po skończeniu inwestycji, bo przejazdu nie będzie. Przejazd na nowym łączniku jest bez szlabanów.
Widzę, że w tej okolicy (m.in. Osiedle Wczasowe) warto pochylić się nad szczegółami. Ktoś dodał chodniki ale bez przejść na skrzyżowaniach i tutaj pieszy routing będzie działał beznadziejnie:
ok, dzięki