Nie mam zielonego pojecia, gdzie to wcielo. Nie mialem za bardzo czasu, na szukanie tego.
Mialem nadzieje, ze ktos z lokalnych osob rzuci troche swiatla na to miejsce, bo z tego co patrzylem na streetview, to ten plac juz w 2019 mial taki sam wyglad jak obecnie. Ciekawe, czy jest wiecej takich popularnych miejsc, ktore nie sa aktualizowane od lat.
Witam
Proszę o weryfikacje prawidłowości klasyfikacji dróg w tym rejonie https://www.openstreetmap.org/#map=16/52.9635/23.5133, ktoś pozmieniał drogi na wewnętrzne. Wg mnie powinny być unclassified lub residential.
Dostałam zgłoszenie: “Nr drogi od tego skrzyżowania 51.430892, 16.167950 w kierunku JELENIA GÓRA to 323. Na mapie jest błędnie oznaczona jako kontynuacja drogi 333 Proszę o zmianę nr drogi na 323”
Czy ktoś może zweryfikować jak wygląda sytuacja na miejscu, na znakach?
Na stronie zarządcy DSDiK zgłoszenie nie ma potwierdzenia, na stronie conadrogach to jest droga 323.
Chodzi o drogi w Lubinie? Wykaz dróg wojewódzkich z drudnia 2021 jest dość jasny - DW333 nie ma ciągłości pomiędzy węzłami Głogów Południe - Lubin Południe. Nie tak dawno szydzio oznakowanie sprawdzał i opisał, ale zostało to już zmienione na przebieg z mapy. Ogólnie zastanawiam się czy oprócz tych mapek DSDiK-u była ustawa nadająca ten drodze jakikolwiek numer?
Ostatnio w samych Polkowicach widziałem już oznakowanie DW333, więc może w Lubinie też się już coś zmieniło.
A to czy jest jakaś ustawa zawsze można spytać DSDiK, może coś wiedzą
Kolejne zgłoszenie z błędną numeracją dróg:
“50.556909, 21.152834 tu jest błąd to jest nowa obwodnica Staszowa i jest to droga 764”
Czy ktoś ma wiedzę jak jest w rzeczywistości?
Poniżej real-foto z wczoraj.
Ogólnie oznakowanie DW333 jest w terenie co najmniej mylące/niekonsekwentne. Zbliżając sie na S3 do węzła “Lubin Północ” (w kierunku na Polkowice) DW 333 w ogóle nie występuje:
nie ma go też na samym zjeździe (gdzie raptem “wyparowuje” również DK36):
po czym pojawia sie raptem na rondzie za węzłem:
DW 323 jest zaznaczone tylko do skrzyżowania z ul. Konopnickiej, zaraz za skrzyżowaniem jest znak E-15b znumerem 333
który (DW333) jest obecny dalej na Konopnickiej i Zielonogórskiej, częściowo jeszcze jak widać równolegle ze starym oznakowaniem jako DK3:
po to tylko żeby na węźle S3 Lubin Południe ponownie zniknąć. Pojawia się tylko DW 323 i to jedynie w kierunku Chróstnika, bo w kierunku Lubina droga nie ma na znakach w ogóle żadnego numeru:
Może nie dawać żadnego refu tylko pozaznaczać same destination:ref przy odpowiednich znakach? Bo póki co oznakowanie i tak nie ma sensu, a szydzio może będzie w stanie ogarniać sytuację na bieżąco…
Moim zdaniem na Skłodowskiej i Zielonogórskiej może zostać ref=333, bo taka numeracja przynajmniej występuje gdziekolwiek na znakach.
Gorzej sprawa ma się z al. KEN + Legnicką, bo tam jest zupełny rozjazd ref v.s. oznakowanie.
Przynajmniej jakiś note:ref=“oznakowanie jako DW333 nie występuje w terenie”.
Pytanie tylko czy to wtedy nie jest już bardziej unsigned_ref ?
W Gliwicach użyłem official_ref (tam też rozbieżności numerów dróg), ale poza tym wydaje mi się to sensowne. Na pewno trzeba dać note, żeby nikt nie zmienił z powrotem (w Gliwicach póki co działa).
A po co robisz z tego relację ?
Płot może zostać jako oddzielny way, który będzie współdzielił węzły z obszarem firmy (ja dodatkowo użyłbym landuse=industrial).
Relacja jest moim zdaniem zbędna.