A powiesz, co one dokładnie łączą że są istotne?
Moim zdaniem cała droga 350 dla spójności nie powinna mieć obniżonej kategorii, ponieważ:
- Łączy województwa. Droga 350 łączy Łęknicę i DK12 w województwie lubuskim z Bolesławcem i A4 w województwie dolnośląskim. Przejezdne, utwardzone (asfalt, beton), w dobrym standardzie szlaki drogowe łączące jednostki administracyjne są ważne.
- W jej ciągu jest ważny most m.in. w Ruszkowie, Osiecznej. Drogi przebiegające przez naturalne przeszkody terenowe m.in. rzeki, bagna, lasy mają wyjątkową istotność.
- Droga wojewódzka 350 na odcinku Łaknica-Gozdnica zbiera ruch wzdłuż granicy, drogi przygraniczne mają zawsze mniejszy ruch niż te w głębi kraju, do tego okolica jest wyjątkowo słabo zaludniona, co nie znaczy, że ta droga z tego powodu ma mniejsze znaczenie strategiczne. Obniżenie kategorii drogi na tym odcinku, pomimo że sensowne, mogłoby pociągnąć za sobą ponowną analizę dróg o zbliżonym charakterze w województwie m.in. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim i ewentualnym obniżeniem kategorii tych dróg.
- Drogi wojewódzkie mają dodatkowe finansowanie.
- Jak wspomniał szydzio droga jest częścią spójnej, dobrze udokumentowanej siatki drogowej kraju.
Szczerze, przekonałeś mnie Aim, DW350 zostaje secondary.
Ale ten artykuł nie jest tylko o DW350 jakby co.
Kilka nowych nie uzgodnionych edycji kolegi Temat-Droga:
https://www.openstreetmap.org/changeset/117693674
https://www.openstreetmap.org/changeset/117783075
https://www.openstreetmap.org/changeset/117783279
m.in. zmiana primary na tertiary na obwodnicy Ścinawy, w zamian mamy primary przez rynek (aktualnie droga w remoncie),
zmiana secondary na unclasiffied odcinka DW340 Ścinawa-Małowice, w zamian secondary na odcinku Małowice-Iwno…
Napisałem do niego, ale ogólnie to będzie do wycofania. Nawet nie problemem jest to, że są nieprzedyskutowane - są błędne i nieopisane.
https://www.openstreetmap.org/changeset/117693674 częściowo wycofane przez szydzio, https://www.openstreetmap.org/changeset/117783075 https://www.openstreetmap.org/changeset/117783279 wycofane w całości przeze mnie
Czy https://www.openstreetmap.org/changeset/117693674 jest do wycofania w całości?
Skorzystałem z “report user” na https://www.openstreetmap.org/user/Temat-Droga z opisem
Było też coś zmieniane w Prochowicach. Większość zmian została wycofana. Nie wiem jak sprawdzić jak było wcześniej ale ul. Wrocławska, wjazd do centrum od strony Wrocławia raczej nie był residential, bardziej pasuje tu tertiary.
+1
Nie wiem jak sprawdzić jak było wcześniej
Zobacz jak wyglądała historia danego way-a poprzez OSM Deep History.
Dzięki, przydatne narzędzie.
Co do wyników to jestem trochę zaskoczony, bo rzeczywiście tam od zawsze było residential, kolega Temat-Droga zmienił na tertiary i po wycofaniu zmian ponownie jest residential. Dla spójności i logiki ja też bym zaproponował tertiary dla tego odcinka ul. Wrocławskiej: https://www.openstreetmap.org/way/172256756
Pomimo przeciwnych opinii na grupie zmiana DK36 na secondary na odcinku Lubin-Rawicz i degradacja obwodnicy Ścinawy do tertiary:
https://www.openstreetmap.org/changeset/118459610
Pomimo przeciwnych opinii na grupie zmiana DK36 na secondary na odcinku Lubin-Rawicz i degradacja obwodnicy Ścinawy do tertiary:
https://www.openstreetmap.org/changeset/118459610
Wycofałem z opisem “wycofanie zmiany klasyfikacji zrobionej bez podania przyczyny” w https://www.openstreetmap.org/changeset/118502089
Jakieś inne edycje https://www.openstreetmap.org/user/Temat-Droga/history też są do wycofania?
Tradycyjnie Małowice-Iwno: https://www.openstreetmap.org/changeset/118506611
Ostatnia zmiana godzinę temu i jest to już 6 zmiana na secondary od listopada 2021
https://osm.mapki.com/history/way/34953137
Tradycyjnie Małowice-Iwno: https://www.openstreetmap.org/changeset/118506611
Ostatnia zmiana godzinę temu i jest to już 6 zmiana na secondary od listopada 2021
https://osm.mapki.com/history/way/34953137
Wycofałem.
Zalecam wejście na stronę użytkownika ( https://www.openstreetmap.org/user/Temat-Droga ) i skorzystać z “report user” (można po polsku napisać)
Tradycyjnie Małowice-Iwno: https://www.openstreetmap.org/changeset/118506611
Ostatnia zmiana godzinę temu i jest to już 6 zmiana na secondary od listopada 2021
https://osm.mapki.com/history/way/34953137
Kolejna zmiana: https://www.openstreetmap.org/changeset/118591530#map=15/51.4113/16.4603
Wycofałem: https://www.openstreetmap.org/changeset/118661732
Jakby ktoś miał chwilkę: DW385 przeszło z secondary na tertiary w 122020742 (Changeset Map).
Zmiany wycofane.