Haha, je hebt gelijk. Had QGIS niet open en in ArcGIS zijn het losse opties. Maar je had het al goed uitgevogeld dat je beide URL’s los moest toevoegen. Je hoort geen verschil te zien, daarom is het vreemd dat in JOSM er wel een verschil.
Overigens, zoals Allroads zei, als je de PDOK plugin van QGIS update dan staan de HR lagen er nu wel in. Hoef je die URL’s niet meer te gebruiken. De plugin gebruikt overigens alleen de WMTS lagen
Op https://www.satellietdataportaal.nl/ worden bezoekers nu gevraagd om een enquête in te vullen. Mocht je gebruik maken van deze site voor OpenStreetMap, vul deze dan even in; het helpt als de overheid ziet dat wij daar ook gebruik van maken. Tip: vul voor bedrijf dan ‘OpenStreetMap’ in (stichting).
Voor zover ik afgelopen maand in “mijn” omgeving heb kunnen zien is de ligging redelijk als je niet op de randjes van de opnames gaat kijken ;). Gewoon vergelijken met omliggende (al eerder goed gemapte) objecten.
Deze 2022 quick ortho is een hele vooruitgang t.o.v. voorgaande luchtfoto’s. De foto’s zijn veel scherper en de blaadjes van de bomen zijn niet meegefotografeerd ;). Afwijkingen t.o.v. vorige foto’s kom ik - althans in mijn omgeving - eigenlijk niet tegen.
Tip voor iD-ers: schakel snel heen en weer tussen de aangepaste 2022 quick ortho en de standaard PDOK via Cmd-B (op mijn Mac, zal op een Windows-pc iets als Ctrl-B moeten zijn) om te vergelijken.
Sinds vandaag zijn de luchtfoto beelden 2022 HR landsdekkend beschikbaar. Zo is het nu al te zien als beste layer in de ID editor, ook via de JOSM .jos file zijn de nieuwe beelden beschikbaar.
Heb je de “actueel” layer zelf geinstalleerd, dan zie je nu de 2022 beelden.
Op iD zijn die 2022 beelden ook beschikbaar, maar veel minder scherp dan de eerder verschenen voorlopige quick ortho beelden.
Alsof de 2022 beelden te veel door een jpg-compressor zijn gehaald.
In ID als laagste laag zichtbaar gemaakt, laag tilematrix=19
Dan begint het overzoomen. Ik zag een maxzoom=19 instelling staan voor gebruik layer.
In Josm de laagste tile bekijkend heeft deze een tilematrix=20
Daarna begint het overzoomen.
Dit verklaart het verschil tussen ID en JOSM, met maxzoom aanpassing zou het beter wezen. (github pull request aangemaakt, wacht op controle, foutcontrole verliep niet vlekkeloos, is afwachten.)
Maar er is ook nog een tilematrix=21, wat op zich nog scherper zou zijn. Dit voor EPSG:3857 Mercator/OGC:1.0:GoogleMapsCompatible
Zoekend, hoe alles beter kan worden ingesteld, voor Josm en ID.
Hoe bepalend is de projection keuze, door programmatuur, afhankelijk van instelingen en het vermelden van alle mogelijke projections.
(Dwingen een bepaalde projectie te gebruiken)
Het verschil tussen quick en uiteindelijk versie.
Zo zie je op sommige plaatsen geen auto meer. Vergelijk met plaatje boven.
JOSM tilematrix=20 QUICK versie
Keuze van foto op locatie met een klein tijdverschil, grijze auto rijdt een beeld verder.
En gister is de Quick Ortho -letterlijk- op zwart gegaan in iD.
Het zijn inderdaad de niveaus 20 en 21 die de inzoom-artefacten gaven. Dus nu niet meer uitlijnen op witte middenstrepen en putdeksels .