Zauważyliście, że po ostatniej aktualizacji map, we wszystkich mapach (sprawdziłem kilka województw i Słowację) wszystkie leśne drogi (highway=track) wyświetlane są tak samo, jakby nie miały parametru tracktype? Mam nadzieję, że to jest jakiś jednorazowy błąd a nie celowa zmiana. Czy to może powinno się gdzieś zgłosić? Nie wiem za bardzo gdzie się trzeba udać z takim problemem, a dla mnie to rozróżnienie jakości dróg jest bardzo istotne.
Nie za bardzo widać też żeby którekolwiek ze zgłoszeń związanych z tracktype zostało w ostatnim czasie zamknięte (co mogło by sugerować zmianę renderingu)
Problem nie jest w samym Osmandzie tylko w mapach, bo jak ściągnąłem mapę z geofabrik.de i skonwertowałem do Osmanda to wyświetla poprawnie.
Jest to jakieś pocieszenie, ale na moim kompie Świętokrzyskie konwertuje się ponad 40 minut, to całą Polskę jakbym chciał zrobić to chyba by dnia nie starczyło…
Mam takie pytanie - czy za pośrednictwem tego forum można skontaktować się z kimś kto zajmuje się tłumaczeniem OsmAnd-a? Na jednym z aparatów zainstalowała mi się najnowsza wersja i zauważyłem pewną dziwną zmianę. Otóż w panelu w którym wyświetla się szybkość, wysokość itp jest też ikonka zapisywania notatek audio/foto/video. Do tej pory ta ikonka miała podpis “Start” a teraz została zmieniona na “Rozpocznij”. Przez to szerokość tego panelu zwiększyła się ponad dwukrotnie i panel bez sensu zasłania teraz połowę szerokości mapy. Czy można by zawnioskować o zmianę tego podpisu z powrotem na “Start” - to chyba jest dopuszczalny zwrot w języku polskim. A może jest możliwość samemu gdzieś zmienić podpis tej ikonki?
Pół roku temu ktoś zmienił tłumaczenie ze ‘Start’ na ‘Rozpocznij’ mimo negatywnych komentarzy w weblate. Zaktualizowałem stringi w tłumaczeniach PL ale nie wiem jak często tłumaczenia są zasysane do OSMAND.
Tłumaczyć może każdy, jak na ogół w takich projektach. Więc możesz się tam zarejestrować i samodzielnie poprawić (ewentualnie inne rzeczy poprawić/przetłumaczyć jak braki są). A ja bym to zalecał zmienić (dodatkowo może dać następny komentarz)
Ja jak zawsze z problemem. Czy zauważyliście, że czasami Osmand wyświetla w trakcie nawigacji jakieś zupełnie wydumane pasy ruchu?
Sprawdzałem to już kilka razy i wydaje mi się, że w danych OSM jest wszystko w porządku (a może po prostu źle patrzę) - czy ktoś mógłby zweryfikować podane przykłady i potwierdzić czy wina jest programu czy danych?
Nawigacja w Kielcach z ulicy Zagnańskiej w ulicę Gosiewskiego wyświetla 4 pasy (lewo/lewo/prosto/prosto) a w rzeczywistości są tam 2 pasy (prosto/prosto;lekko_prawo).
Drugi przykład to jazda ulicą Krakowską na wschód ze skrętem w Pakosz. Osmand pokazuje 3 pasy (prosto/lewo/prosto) co już samo w sobie jest jakimś absurdem.
PS. screeny są z symulacji nawigacji - nie jechałem tam 138 km/h