nie wiem czy było - miejsca gdzie opłacimy/kupimy bilet autostradowy e-toll - stacje benzynowe Orlen i Lotos - jak to oznaczać/jakiego tagowania używać jeśli istnieje?
Czy macie jakiś pomysł jak oznakować drogę wojewódzką bez numeru? Mówiąc dokładnie w Bochni wybudowano łącznik z A4 i formalnie jest to droga wojewódzka 965A. W terenie natomiast są żółte tabliczki (jak normalnie przy DW), ale nie ma na nich żadnego numeru (widać to w pierwszych sekundach tego filmu. Macie jakiś pomysł jakby to można otagować? W końcu to jest oznakowana droga wojewódzka tylko w terenie nie dano jej numeru.
Zresztą zastanawiam dlaczego tak to rozegrano. Dotychczas “puste tabliczki” dawali przy drogach wojewódzkich, które rzeczywiście nie miały numeru (np. była DK7 Szczepanowice - Widoma), a nowym drogom dawali już pełne numery na tabliczkach (np. obwodnica Waksmundu). Tutaj w jakiś sposób udało im się wymyślić kolejną metodę…
w jaki sposób mapujemy pojemniki na używaną odzież? Mam w tym przypadku pewne zastrzeżenia do amenity=give_box, bo te zwykle umożliwiają każdemu pozostawienie czegoś, ale i zabranie z półki. W przypadku tych pojemników możliwe jest tylko działanie w jedną stronę. W tym sensie przypomina to nieco pojemnik do recyklingu, ale to też mi nie pasuje - bo odzież, która tam jest zostawiana powinna być zdatna do ponownego użycia, a nie tylko do przetworzenia.
czy skład materiałów budowlanych (taki na zewnątrz budynku) kwalifikuje się bardziej na landuse=commercial/retail, czy industrial?
Nie żeby dokładnie o to chodziło, w co większych sklepach jest to po prostu jakby kawałek peronu, do którego ciężarówka podjeżdża tyłem. A koło mnie jest całkiem nieduży sklep, który ma taki peron dla co większych dostawczaków i akurat to chciałem narysować.
Wszystkie wystąpienia w Polsce, jeśli w ogóle mają door=* to jest to door=loading_dock. Taginfo w ogóle nie podaje kombinacji tagów dla amenity=loading_dock. Nie wiem więc, czy to rzeczywiście jest dobry tag dla takich ramp rozładunkowych pod sklepem.
BTW - dlatego właśnie nie mogłem tego znaleźć, szukałem rampy ROZładunkowej
Akurat w mojej okolicy wszystkie supermarkety, które kojarzę, zarówno te średnie (Lidl, Biedronka, Netto, itd.), jak i te duże (Auchan, Carrefour, itd.) mają właśnie doki załadunkowe pasujące do amenity=loading_dock. Jedyny znany mi “peron załadunkowy”, zgodny z tym opisem (a przynajmniej tak mi się wydaje), znajduje się na terenie byłej bazy RUCH-u. Obecnie nie pełni on już swojej roli, ponieważ budynek, do którego należy został przekształcony w… uczelnię.
Faktycznie, jest dość duża różnica pomiędzy dokiem, a taką rampą. W OSM spotkałem tylko tag dla tego pierwszego przypadku. Zawsze jednak można stworzyć nowy tag ;), np. amenity=loading_platform.
Ja ten tag znalazłem w tym tygodniu. Jego przeznaczeniem jest opis ramy rozładunkowo-załadunkowo-przeładowczej.
Nie podoba mi się zastosowanie amenity w przypadku tego tagu. Wydaje mi się, że optymalny sposób tagowania tego typu obiektów (prywatnych, wszystkie tego typu obiekty są obiektami prywatnymi) zaproponował maraf.
Myślę, że man_made jest wystarczający. Tym bardziej że tego typu obiektów są miliony, jeden duży magazyn potrafi mieć tego typu ramp dziesiątki o ile nie steki, a są jeszcze wszelakiej maści sklepy, zakłady produkcyjne.
Zastanowiłem się przez chwilę czym jest rampa. I postanowiłem samodzielnie stworzyć zarys definicji tego obiektu.
Rampa — wywyższony obiekt trwały usprawniający proces logistyczny. Rampę można podzielić na dwie zasadnicze części: obszar w części magazynowej i obszar dokowania, pomiędzy którymi może występować śluza. Rodzaje ramp, jakie przychodzą i do głowy to: 1. rampa boczna, wzdłużna najbardziej rozpoznawalnym przykładem tego typu może być rampa kolejowa. Załadunek w tym przypadku odbywa się bokiem. 2. rampa, w przypadku której w celu dokonania załadunku należy podjechać tyłem.
To teraz skupcie się, bo będzie trudniej :
Zasadniczo, obiektem który chciałem zmapować, jest zatoczka, w której staje ciężarówka do rozładunku. Nie jest to parking…