To może tam lepiej obniżyć skoro nie nadaje się do tranzytu ciężarówek, tertiary też jakiś poziom powinna sobą reprezentować.
Ja bym powiedział że ta droga nie jest w głównej sieci drogowej - nie zapewnia dojazdu do miast czy innych generatorów ruchu, nie oddala się od S-ki.
No właśnie nie dowierzam, że są używane w tranzycie. Po co, skoro tuż obok masz S-kę, a drogi nie “meandrują” względem siebie. Kopiowanie urzędowych pomysłów to w tym przypadku, moim zdaniem, przypisanie od razu secondary, bo droga wojewódzka.
Nie uważam że wszędzie po otwarciu S trzeba degradować do tertiary, ale Lublin-Rzeszów nie było wcześniej wybitną drogą - albo przez las gdzie nie ma żadnych dużych celów podróży, albo 50km/h przez wsie wzdłuż drogi.
Wprowadzając te zmiany wydawało mi się, że nie wymyślam tu żadnej nowej zasady, ale widzę że jest duży opór, więc jeśli uważacie że lepiej cofnąć do secondary to nie będę się obrażał, ani prowadził wojny, chociaż uważam że tertiary jest tutaj bardziej odpowiednie.
Ostatnio temat dróg w ogóle wzbudza masę dyskusji, nie wiem czy nie powinniśmy sformułować jaśniejszych zasad.
Wiki dla historic=cemetery wskazuje, że to dla istniejących, ale o historycznym znaczeniu.
Dałem abandoned:landuse=cemetery na cały park - stary podział na wiele cmentarzy już nie istnieje.
Pewnie dałoby się coś wymyśleć, ale nie wiem, czy warto - OSM to nie jest OpenHistoricalMap.
Nie mam zielonego pojecia, gdzie to wcielo. Nie mialem za bardzo czasu, na szukanie tego.
Mialem nadzieje, ze ktos z lokalnych osob rzuci troche swiatla na to miejsce, bo z tego co patrzylem na streetview, to ten plac juz w 2019 mial taki sam wyglad jak obecnie. Ciekawe, czy jest wiecej takich popularnych miejsc, ktore nie sa aktualizowane od lat.
Witam
Proszę o weryfikacje prawidłowości klasyfikacji dróg w tym rejonie https://www.openstreetmap.org/#map=16/52.9635/23.5133, ktoś pozmieniał drogi na wewnętrzne. Wg mnie powinny być unclassified lub residential.
Dostałam zgłoszenie: “Nr drogi od tego skrzyżowania 51.430892, 16.167950 w kierunku JELENIA GÓRA to 323. Na mapie jest błędnie oznaczona jako kontynuacja drogi 333 Proszę o zmianę nr drogi na 323”
Czy ktoś może zweryfikować jak wygląda sytuacja na miejscu, na znakach?
Na stronie zarządcy DSDiK zgłoszenie nie ma potwierdzenia, na stronie conadrogach to jest droga 323.
Chodzi o drogi w Lubinie? Wykaz dróg wojewódzkich z drudnia 2021 jest dość jasny - DW333 nie ma ciągłości pomiędzy węzłami Głogów Południe - Lubin Południe. Nie tak dawno szydzio oznakowanie sprawdzał i opisał, ale zostało to już zmienione na przebieg z mapy. Ogólnie zastanawiam się czy oprócz tych mapek DSDiK-u była ustawa nadająca ten drodze jakikolwiek numer?
Ostatnio w samych Polkowicach widziałem już oznakowanie DW333, więc może w Lubinie też się już coś zmieniło.
A to czy jest jakaś ustawa zawsze można spytać DSDiK, może coś wiedzą
Kolejne zgłoszenie z błędną numeracją dróg:
“50.556909, 21.152834 tu jest błąd to jest nowa obwodnica Staszowa i jest to droga 764”
Czy ktoś ma wiedzę jak jest w rzeczywistości?
Poniżej real-foto z wczoraj.
Ogólnie oznakowanie DW333 jest w terenie co najmniej mylące/niekonsekwentne. Zbliżając sie na S3 do węzła “Lubin Północ” (w kierunku na Polkowice) DW 333 w ogóle nie występuje:
nie ma go też na samym zjeździe (gdzie raptem “wyparowuje” również DK36):
po czym pojawia sie raptem na rondzie za węzłem:
DW 323 jest zaznaczone tylko do skrzyżowania z ul. Konopnickiej, zaraz za skrzyżowaniem jest znak E-15b znumerem 333
który (DW333) jest obecny dalej na Konopnickiej i Zielonogórskiej, częściowo jeszcze jak widać równolegle ze starym oznakowaniem jako DK3:
po to tylko żeby na węźle S3 Lubin Południe ponownie zniknąć. Pojawia się tylko DW 323 i to jedynie w kierunku Chróstnika, bo w kierunku Lubina droga nie ma na znakach w ogóle żadnego numeru: