Propozycje zmian klasyfikacji dróg na dolnym śląsku i w lubuskim

W Przewozie i tak zdegraduje do tertiary z powodu DW350 bo uważam że ta zmiana jest bardzo konieczna (oczywiście jak się zgodzicie). (degradacja DW350) ale to wy oceniajcie ale DK27 będzie zmienana troche też przez inną droge. A co do DK27 to uważam że lepiej by zdegradować droge Przewóz - Żary na tertiary a zostawić jako primary DK12 Żary-A18 ale Zielona Góra ma jeszcze 2 połączenia do Berlina które wypadają lepiej niż DK27. Po co 4 połączenia primary na granice niemiecką? w tym 3 do Berlina z czego jedno (A18) niekorzystne w niemczech. proponowałbym nawet 2 z nich zdegradować ale to już moja opinia.
Sprawa DW329: Głównym kierunkiem z Głogowa jest Legnica i Sudety po co mają nadrabiać zbędne kilometry. Kierunek Zielonogórski jest dla Głogowa mniej istotny. Więc secondary tu pasuje. Ale też jest opcja B by zdegradować DK12 od Głogów Zachód na Zachód a odcinek do węzła Głogów Zachód zostawić jako pirmay jeśli kierunki na zieloną góre mają być też primary, mówie to jako lokalny mapper, legnica i wrocław to ważniejsze miasta, na deser dodam że DW329 ma o wiele większe natężenie ruchu (4 tyś różnicy)

Dostałeś już wiele odpowiedzi - m.in. , którą mogę zacytować i poprzeć w całej rozciągłości:

Ja się odniosę najwyżej do kolejnych dwóch pomysłów:

  • degradacje DW300 i DW350 - to są podstawowe drogi komunikacyjne wewnątrz Borów Dolnośląskich, ich degradowanie to nieporozumienie, z resztą zmiany zostały już wycofane (i prawidłowo),
    -Sprawa drogi z Leśnej do Czech:

Gdzie Ty tam masz po czeskiej stronie secondary ? Masz taką zmianę dogadaną z czeską społecznością ?
DW350 do granicy w Bad Muskau chcesz degradować a tutaj chcesz jednocześnie ponosić kategorię drogi ?
Tu nie ma żadnej logiki, chodzi chyba tylko o to żeby narobić zamieszania.
Poza tym piszesz na forum “proponuję” dzień po tym jak dokonałeś już zmiany.
Zatem ja również w tym tonie “proponuję” wycofywać Twoje zmiany, z resztą widzę, że zmiana koło Leśnej też jest już wycofana i dobrze.
Ogólnie, nie wiem kiedy znudzi Ci się zabawa kategoriami dróg, ale wierz mi - społeczność jest w stanie szybciej wycofywać Twoje zmiany niż Ty je “proponować”.

To niespójne jest. Po zmianie highway=tertiary by się w polu urywało: https://www.openstreetmap.org/#map=18/50.97168/15.29378

Aczkolwiek dla 360 i 358 redukcja do highway=tertiary nie wygląda na pomysł jednoznacznie wadliwy (poza odcinkiem 358+361).

(nie traktować tego jako poparcie)

DW358 od skrzyżowania z DW360 już jako tertiary (odcinek wspólny DW358 i DW361 zostaje jako secondary) Świecie (od DW360) - Pobiedna jako tertiary by był gdyby nie stan techniczny który jest opłakany (do skrzyżowania z DW360 jako unclassifed)
(Do Mateusz Konieczny)
Ja bym jeszcze Świeradów - Szklarska Poręba zostawił jako secondary.

Szydzio, według praw osm drogi DW350 Ruszów - Łęknica i DW300 nie powinny być secondary tylko tertiary.
Ruszów - Bolesławiec zostaje secondary ponieważ łączy Bolesławiec z Żaganiem.

Czemu?

Ponieważ droga tertiary to droga łącząca miasta takie jak gozdnica czy iłowa (przewóz to wieś chyba) więc dlatego powinny być tertiary.

Tak jak już pisałem - te drogi są podstawową siatką drogową w obszarze Borów Dolnośląskich, secondary jest uzasadnione.

Zaraz się tu okaże że wszystkie drogi w borach dolnośląskich mają być secondary. NIE, co ma las do dróg? po za tym podasz choć jeden argument czemu tak ma być, to że droga idzie przez las o nazwie nie znaczy że ma odrazu być secondary te drogi łączą WSIE i MIASTECZKA.

Jeszcze dodam że po DW350 Łęknica-Ruszów jeździ o POŁOWE mniej pojazdów niż na dawnej DW341 Brzeg Dolny - Prawików której tak nie chcecie awansować.
DW300 jeździ 2000 pojazdów ale to łącznik małych miast który powinien być tertiary lub nawet unclassifed. Więc o co wam tak naprawde chodzi że uważacie że powinno zostać jak jest? Prosiłbym z odpowiedziami co do DW341 nie odpowiadanie bo jest most jak był most i obwodnica miękini to dawna DW341 też była secondary, OBWODNICA BRZEGU DOLNEGO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z DAWNĄ DW341… Degradacja tylko dlatego bo zdjęto jej kategorie drogi wojewódzkiej.
Brzeg Dolny - Pęgów powinna zostać tertiary.

Hej, a skąd bierzesz te dane o ruchu?

Z GPR 2015 lub 2020
Dla przykładu DW341 vs DW365 i DW350
DW341 (Dawna) = 1900 pojazdów na dobe

DW365 = 1600 pojazdów na dobe
DW350 Łęknica-Ruszów = 500-700 pojazdów na dobe.

Często drogi tertiary mają większy ruch a nie chcecie ich podnosić bo nie są drogami wojewódzkimi.

Podasz link do źródła tych danych?

I sam ruch nie jest wystarczający, highway=service w porcie czy fabryce czy wjazd na parking może mieć ruch rzędu 2500 pojazdów/doba i dalej być highway=service.

Nieprawda - z GPR 2015 wynikało ok. 600-1000, i wszystkie odcinki pomiarowe zaliczyły od tego czasu nawet delikatne wzrosty bo w kolejnym badaniu GPR 2020/21 wynika już ok. 700-1000 poj./dobę.

Bo drogi analizujemy jako część siatki drogowej i badamy jej istotność a nie tylko wyniki GPR.
I jak pieszczotliwie to napisałeś to nie jest tylko droga “przez las” tylko podstawowa łącznica w rejonie Borów Dolnośląskich (to taki region na Dolnym Śląsku a nie nazwa lasu), oczywiście nie na tyle istotna w skali kraju żeby robić z niej primary ale też nie na tyle nieistotna żeby robić z niej tertiary.

I tak jest to MNIEJ niż ta DW341 na którą tak protestujecie. Bory Dolnośląskie to region, tak, ale tam nie ma miejscowości która się nadaje na secondary, a po za tym Ruszów - Bolesławiec nie chce degradować.

Bo ???
Wszystkie drogi będziesz chciał tam robić jako tertiary ?

Tam są tylko wsie i miasteczka po co one tam mają być secondary?!

Po to, że są istotnym połączeniem w krajowej sieci dróg (są lokalnie ważnymi drogami w tym rejonie), choć nie pełnią funkcji głównych korytarzy tranzytowych.

W KRAJOWEJ?! Ta która może mieć jakiekolwiek znaczenie w sieci dróg (Ruszów-Bolesławiec) chce zostawić jako secondary.

Tak, tam też jest Polska.