Ktoś w ogóle wie gdzie tu jest ten obszar wykupu?
Nie ma chyba sensu oznaczać CPK żadnymi tagami póki co, prawda?
Ktoś w ogóle wie gdzie tu jest ten obszar wykupu?
Nie ma chyba sensu oznaczać CPK żadnymi tagami póki co, prawda?
Z tej mapy się tego nie dowiesz jeśli jesteś w okolicy tej macki/wklęśnięcia.
Pewnie nie.
Dostałem odpowiedź na maila:
Przy czym obrazek który podałeś wciąż jest linkowany na stronie, czyli wszystko jest ok xD
Pozostałe obrazki poprawili.
Orlen Paczka ma nawet z atrybucją:
https://www.orlenpaczka.pl/pokaz-punkty/
(wrzuciłem to już w wątku o paczkomatach, ale tu bardziej pasuje)
https://geoforum.pl/news/31879/geoportal-umozliwia-wyznaczanie-trasy
Taka ciekawostka. Geoportal pozwala na wyznaczanie tras w oparciu o dane z OSM.
Na terminalach do odblokowania rowerów w wypożyczalniachKonstancińskiego Roweru Miejskiego można znaleźć mapkę z rozmieszczeniem stacji na podkładzie OSM (dość zaskakująco, bo na stronie z niej nie korzystają )
Z atrybucją: (c) autorzy OpenStreetMap
https://www.konstancinjeziorna.pl/page/konstancinski-rower-miejski
http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.3626.2
Odnotowane: https://www.openstreetmap.org/way/1021676496
Dziwne, że ta sama firma ma z tym problem we Wrocławiu. Tamte mapy są tak przyklejone, że na połowie stacji atrybucja jest urwana.
Nie wiem czy było - Wiadomości Szczecin - https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/komunikacja/miedzyodrze-utrudnienia-na-energetykow
https://krakow.lifeurbangreen.eu/pl/green-areas/#/ - inwentaryzacja zieleni miejskiej w Krakowie (swoją drogą za kasę UE, możliwe że dane są dostępne).
Atrybucja jest, ale chyba niepoprawna (trzeba kliknąć).
Dostałem odpowiedź:
Gdańsk, w portalu miejskim https://www.gdansk.pl/wiadomosci/gdzie-jest-teraz-moj-autobus-odpowie-interaktywna-mapa-polaczen-od-ztm-w-gdansku,a,213542 chwali się interaktywną mapą Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku z przywołaniem podkładu OpenStreetMap; mapa: https://mapa.ztm.gda.pl/
Hej,
Miasto Puławy uruchomiło aplikację Android/iOS i stronę internetową do zgłaszania problemów w mieście: Puławoaktywni.
https://www.portalsamorzadowy.pl/smart-city/pulawy-uruchomily-aplikacje-do-zglaszania-interwencji-i-usterek,351220.html
Wykorzystują OSM (co jest super sprawą!), ale bez atrybucji: https://pulawoaktywni.eu/mcity/incidents/index
Prośba o maila od Zarządu OSM Polska z gratulacjami i słowem o dobrych praktykach atrybucyjnych
Możesz też ty wysłać, akurat organy samorządowe dość sprawnie reagują na takie zgłoszenia.
(mogę wygrzebać treść tego co ja wysyłałem jak to jest dla ciebie przeszkoda)
Dzięki, jak wrócę z pracy to wieczorem wyślę im maila
W artykule Wód Polskich dwie mapki z lokalizacją ich zdaniem „czystych” elektrowni
https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/2457-inwestujemy-w-oze-na-obiektach-hydrotechnicznych-wod-polskich?fbclid=IwAR1S3gB_YFDejDUENXsGzrjdTxRd-yvlP4E3Ux4DFznR2QzkeHOiHBYEHjc
https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-autostradowy/e-bilet/wyznacz-trase/
e-Toll oczywiście wykorzystuje mapy OSM, było to już wskazywane ale spodobał mi się ten fragment z artykułu:
https://autokult.pl/43884,nowy-sposob-na-zakup-biletu-e-toll-na-razie-nie-kazdy-skorzysta
Warszawski ZDM naniósł na standardową mapkę OSM obszary SPPN (Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego):
https://zdm.waw.pl/sprawy/parkowanie/o-strefie-platnego-parkowania-niestrzez/
Ledwo widać atrybucję po przeskalowaniu:
Dosłownie wczoraj napisałem stronę na Wiki o strefach parkingowych. Warszawa też jest zaznaczona.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:zone%3Dparking