"DK"74 na Roztoczu

Cześć. Przychodzę z tematem, który męczy mnie od dawna, ale nie potrafiłem się zebrać do napisania wątku na forum…

Chodzi mi o DK74, a dokładniej o odcinek Frampol - Szczebrzeszyn. Problem z nią jest taki, że na odcinku od Szperówki (obecnie część Szczebrzeszyna) do Gorajca droga ma kiepskie parametry techniczne i na całym odcinku od Frampola do Szperówki występują znaki B-18 (zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8t) zdjęcie z Frampola (skrzyżowanie DK74 z drogą do Radzięcina, widok w kierunku Gorajca) zdjęcie ze Szperówki 1 zdjęcie ze Szperówki 2. Ze względu na to ruch tranzytowy Kielce - Zamość odbywa się przez Biłgoraj (drogami DW835 i DW858). Jako dowód mogę podać ten znak w Szczebrzeszynie (nie, nie był on ustawiony ze względu na jakiś remont, można go też zobaczyć na GSV z 2012 i 2013 lub na żywo). W dodaktu DW858 ma tam pierwszeństwo nad “krajówką”.

Uważam, że trasa przez Biłgoraj zasługuje na kategorię primary (jak udowodniłem wcześniej, stanowi ona tranzytowy łącznik między dużymi miastami, takimi jak Piotrków Tryb., Kielce, Kraśnik, Zamość ze względu na brak trasy alternatywnej. Najchętniej wprowadziłbym tę zmianę już teraz, ale chcę wprowadzać takich zmian bez dyskusji. Co Wy na ten temat sądzicie? Jak powinny wyglądać kategorie dróg w tym miejscu?

lokalizacja: https://www.openstreetmap.org/#map=13/50.6804/22.8116

W sensie że 835, 858 chcesz awansować na trasie Frampol - Biłgoraj - Szczebrzeszyn?

A Frampol-Szczebrzeszyn zdegradować do secondary?

Chyba tak… Najchętniej obie trasy zostawiłbym jako primary - droga przez Gorajec jest krótsza, jednak byłaby to przesada. Trasa DW835 + DW858 pełni większą funkcję w łączeniu dużych miast, więc jeżeli jakaś trasa ma być primary to wybrałbym tę przez Biłgoraj.

Jak dla mnie wporzo - tak też zdają się prowadzić objazdy w Szczebrzeszynie i w Biłgoraju. Bo rozumiem, że te objazdy pomimo upływu lat wciąż mają się dobrze? Bo nie udało mi się znaleźć nic nowszego.

Ten w Szczebrzeszynie ma się dobrze, ten w Biłgoraju nie dotyczy objazdu DK74 tylko zamknięcia Alei JPII na czas przebudowy.

Czyli wszyscy się zgadzają na:

  1. podniesienie drogi Frampol-Biłgoraj-Zwierzyyniec-Szczebrzeszyn do primary?
  2. degradację drogi Frampol-Szczebrzeszyn do secondary?

No jeśli de facto tranzyt i tak jeździ objazdem przez Biłgoraj to odwzorowujemy w ten sposób stan faktyczny.

Zmienione.