Dlatego próbuję namierzyć taki zestaw zmian, który skasował lub poprawił dojazd do tak ogromnej liczby adresów.
Z tego co śledzę, mrówki się nie psują. Czasem się zawieszają, ale wtedy proszę Antblanta o reset i wszystko wraca do normy. Zmiana zaszła między 24 a 30 sierpnia.
Granularność wykresów może być co do 1 godziny, więc potem łatwo będzie namierzyć ewentualne zmiany, zawężając np. do kilku województw, a potem konkretnego (jako, że mamy ich 16, to optymalnie wystarczą 4 próby :D)
Jak niektórzy zauważyli od marca 2021 staram się posprzątać mrówki. Diabelnie żmudna robota i bardzo dziękuję wszystkim wspierającym te działania oraz tym, którzy mimo dużych importów adresów sprzątają swoje poletka po importach również w mrówkach. Sam również robię importy na wybranych obszarach, gdzie po każdym imporcie usuwam błędy, które wychodzą w mrówkach. Niestety od początku grudnia zaczęły się masowe importy, które przerastają moje możliwości uporządkowania pojawiających się błędów. Mam nadzieję, że twórca importów zrobi z tym porządek. Ja na chwilę obecną zawieszam poprawianie mrówek. Sprawdzę, jak sytuacja będzie wyglądała za miesiąc, może dwa. Na tę chwilę to walka z wiatrakami.
Marzec 2021
Grudzień 2021
13 stycznia 2022
15 stycznia 2022
Bo co innego dodanie poprawnych danych co ujawniają brak innych danych - wtedy nie ma obowiązku sprzątania a robienie pretensji za takie edycje czy sugerowanie obowiązku sprzątania nie jest OK.
A co innego zaimportowanie czegoś wadliwego. Wtedy importy do zatrzymania są. I lepiej to zrobić by nie zniechęcać mapujących sensownie.
W ogromnej więszkości chodzi o brakujące nazwy ulic (czasem osiedli), o których się dowiadujemy dzięki takim importom.
Zła forma nazwy ulicy zdarza się teraz sporadycznie, bo import z budynki.openstreetmap.org.pl stara się uzupełniać automatycznie patronów o imiona oraz rozwija skróty.
Masz jakiś inny pomysł na tagowanie, aby podpiąć pod ten obiekt istniejące adresy? Chodzi mi o uniwersalne rozwiązanie, bo takich placów jest w Polsce więcej.
W gruncie rzeczy place=square jest źle zdefiniowane. Niepotrzebnie mowa w definicji o “otwartej przestrzeni” i “(przeważnie) utwardzonej nawierzchni”. Pozostałe wartości place=* nie dotykają takich namacalnych cech, gdyż w tagu tym chodzi generalnie o nazwy przypisane do jakiegoś miejsca. Od otwartej przestrzeni, po której można chodzić albo jeździć, jest highway=pedestrian/residential + area-yes czy tam jakieś area:highway=footway.