Droga od "Węzła" na Grabarach (Początek DW367) do Karpacza. Awans

Obecnie zmieniłem na secondary z tertiary. Proponuje zmienić tą droge którą zmieniłem na Secondary. Moim zdaniem droga powinna być Primary ponieważ jest jak Zakopianka, wyobrażacie sobie zakopianke jako nie-primary? Sudety to po Tatrach drugi najbardziej odwiedzany kierunek górski w polsce. Szczególnie Karpacz i Zakopane. Oczywiście awans też obejmuje DW367 Od początku drogi (DK3) do skrzyżowania z drogą na Karpacz nie awansowałem ponieważ jest już secondary od dawna. Obecnie awansowałem tylko na secondary by nie podejmować odrazu za dużej decyzji. O primary chcę podyskutować na forum.
P.S : Secondary też jest dla mnie ok

Awansowałeś też do rangi secondary Turystyczną w Karpaczu?
Dojazd do wyciągu narciarskiego jako secondary???
To chyba jakiś żart…
Zmiany wycofane.

P.S.
Kolejność jest zgoła odwrotna – wpierw dyskusja na forum a potem dopiero ewentualna zmiana.
Poza tym uważam taką zmianę za absolutnie nieuzasadnioną.
Karpacz to nie Zakopane, a jak koniecznie szukasz primary w Karkonoszach to jest ta do Szklarskiej Poręby.

To dobra, nie do wyciągu tylko do ulicy Kowarskiej ale już nie jako primary tylko jako secondary.

A to że Karpacz na 4,5k mieszkańców nie znaczy że nie może mieć do siebie drogi typu secondary/primary jeśli pełni ważną funkcje np. w turystyce.

Droga powiatowa 2741D ani istotnością w sieci drogowej kraju, ani funkcją ani parametrami technicznymi nie kwalifikuje się na secondary.

https://www.openstreetmap.org/changeset/116149252#map=13/50.8138/15.7532&layers=N

Karpacz NIE jest dużym miastem. Edycja całkowicie błędna, ale dzięki za napisanie tutaj. Jednak to powinno być przed edycją (w tym przypadku zamiast) a nie po.

Karpacz miałby highway=primary czy highway=secondary gdyby była droga przez Karpacz, nie do Karpacza.

“jeśli pełni ważną funkcje np. w turystyce” nieprawda. Np Zalipie nie ma highway=primary co jest w pełni poprawne.

https://www.openstreetmap.org/relation/6123531#map=14/50.2321/20.8646

Dobra z primary przesadziłem. Ale secondary w mojej opinii jest słuszne ponieważ droga wygląda jak nie jedno dobre secondary lub jak średniej jakości primary.
Po za tym zastanówcie się czy sami się stosujecie do tych zasad, w mojej opinii widząc mape no niezbyt…
W takim razie motorway = trunk czy secondary = tertiary?

highway=* przy drogach tagujemy po znaczeniu, nie wyglądzie (poza highway=living_street i = motorway)

W mojej opinii np. taka DW366 Kowary - Piechowice ma mniejsze znaczenie. (Szczególnie odcinek Milików - Piechowice) rozważył bym tu degradacje a awans dla
drogi do Karpacza. Droga jest ważna moim zdaniem na tyle że się nadaje na secondary (Częsta trasa przy wakacjach czy feriach), z primary faktycznie przesadziłem.

A i dodam że secondary to droga łącząca large_town z town więc pasuje. (Łączy Jelenią Góre i Karpacz)

Nieprawda, nie pasuje.
Secondary - A highway linking large towns, […] forming a link in the national route network.
Ta droga ani nie łączy “large towns” ani nie “forming a link in the national route network”.
Zaś “highway=tertiary is used for roads connecting smaller settlements”.
Naprawdę, dyskutujemy o tym czy koło jest aby na pewno okrągłe…

Ja już nie rozmawiam o primary i mówie o SECONDARY.

Wiem, że chodzi ci o secondary i odniosłem się już do tego post wyżej.
OK - napiszę jeszcze raz wprost - właściwa kategoria dla tej drogi to tertiary.
A w obrębie Jeleniej Góry W. Pola, al. Solidarności i Sudecką masz już jako secondary i tak jest właściwie.

Powtórzę

z https://www.openstreetmap.org/changeset/116149252