Przejrzy ktoś edycje Jarzyny? Wycofuje właśnie znaczne zniszczenia w Krakowie, kategorie dróg niektórych są zawyżone ale jak ktoś przestawia Aleje Trzech Wieszczów na highway=tertiary z opisem " Stary ślad drogi krajowej, obecnie niebędący szlakiem o znaczeniu krajowym, a jedynie drogą kategorii G - LOKALNĄ. " to świadczy o tym że inne edycje też trzeba sprawdzić.
Raczej tu należy wycofywać wszystko z biegu, co prawda obniżanie kategorii w miastach jest bliskie mojemu sercu, to jednak robienie to “z automatu” i bez sprawdzenia niczego w terenie jest złym pomysłem. Najlepszym przykładem jest ta zmiana, której jako secondary był oznaczony skręt Most Dębnicki->Kościuszki. Jest to niedozwolony manewr i po mojej interwencji zostało poprawione, ale jednak wypadałoby takie podstawy sprawdzić… (Aleje Trzech Wieszczów były zmienione tertiary w momencie tego changesetu)
W dalszym ciągu ponawiam apel aby tego typu uwagi i zmiany opisywać na Wiki.
Czy to w formie tabelarycznej czy też jako "Dyskusja’ danej strony.
Nie sądzę aby forum było właściwym miejscem na pozastawianie tego typu informacji w gąszczu wątków.
Mamy strony Wiki dla wielu miejscowości i jednostek administracyjnych.
Na przykład Kraków
Pozwala to na wgląd dla całej społeczności OSM i usprawniać edycje w dalszej pracy w innych miejscach.
W razie potrzeby mogę napisać więcej stron dla brakujących jednostek administracyjnych.
Ja bym “na teraz” w Krakowie przeprowadził dwie zmiany:
obniżył drogę od Estakady Kaczmarskiego do węzła Przewóz - jest ona podniesiona de facto tylko dlatego, że jest “dobrej jakości”. W praktyce pełni funkcję przede wszystkim dojazdu do strefy ekonomicznej.
przeniósł primary z 79 Andersa-Plac Centralny na Stella Sawickiego-Al JPII-Plac Centralny. Na obecnym przebiegu jest zakaz poruszania się ciężarówek, a znaki wskazują DK79 w zasadzie na obydwu drogach (tylko nieco inaczej). Więc w tym przypadku powinna być ta lepsza droga wyżej otagowana.
Po zbudowaniu S52 pewnie i tak prawie wszystkie primary z miasta znikną, ale byłoby to chwilowe rozwiązane, skoro kategorie w Krakowie tak bardzo rażą w oczy.
Nie chodzi mi o szersze dyskusje tylko stany faktyczne/dokonania dotyczące danych w mieście/jednostce administracyjnej.
Na tym forum dyskusje tematyczne są bardzo rozwodnione, co powoduje, że co jakiś czas zaczyna się identyczna dyskusja kończąca się w podobny sposób jak poprzednio. Ja nazwałbym to bezproduktywnym “biciem piany” nie pozostawiającym żadnego śladu.
Zniknęło ujście rzeki Głomii do Gwdy.
Może ktoś biegły w grzebaniu w historii odnajdzie felerny changeset i go wycofa? A na pewno zbad co tam się stało…
Obniżałem ostatnio kategorię starej drogi wzdłuż nowo otwartej S19 Lublin-Rzeszów (do tertiary) i mam problem z Janowem Lubelskim.
Ulica Ulanowska powina być primary czy raczej secondary?
Moim zdaniem powinna być secondary, tak też z resztą jak i kontynuacja tej drogi od węzła Janów Lubelski Południe do wsi Zdziary, analogicznie jak inne drogi “po starym” śladzie wzdłuż S-ek (patrz DW 311, DW 333). Wiadomo że otwarcie S-ki przenosi na nią zasadniczy ruch, ale drogi równoległe dalej mają znaczenie. Wystarczy jedno poważniejsze przytkanie ekspresówki i wszyscy będą objeżdżać zator po “starym śladzie”, więc secondary uzasadnione.
Też nie widzę problemu żeby stare ślady dróg krajowych zostawiać secondary. Nikt ich przecież nie rozwala (no czasem są ślepe albo ustawia się jakieś ograniczenia wtedy to trochę inna sytuacja), plus nie każdy na ekspresówkę może wjechać, plus te drogi wciąż mają znaczenie w tranzycie, bo nieraz przejazd między mniejszymi miejscowościami jest wciąż wygodniejszy w ten sposób.