Ja bym to, co powyżej uzupełnił jeszcze o prefiks cyklu życia. W zależności od przyczyny zawalenia odcinek drogi na moście jako np.: destroyed:highway=footway + dodatkowo was:bridge=yes.
Gdyby był narysowany obrys mostu, to również odpowiednio destroyed:man_made=bridge.
Ja bym oznaczył
was:bridge = yes
was:highway = footway
description = [tu opis, że most zawalony]
url = [tu link do informacji o zawalonym moście jeśli jakiś jest]
image = lub link do zdjęcia
Od @abakus_uploader otrzymałem powiadomienie / uwagę:
“dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny” z uwagą, ze wymagane są pola “addr:city”, “addr:street” oraz “addr:housenumber”.
Problem jest z tym, że gdy adres posiada tag addr:street to nie powinien posiadać tagu addr:place ale musi posiadać tag addr:city i na to zwraca uwagę abakus.
We wskazanych punktach adresowych trzeba usunąć tagi addr:place i będzie dobrze
Przecież addr:place zostało kiedyś usunięte, dlatego że było mnóstwo błędów tagowania. Nie wiem dlaczego chcesz to przywrócić. Gdy było to pole, to ludzie wpisywali miejscowość do dwóch pól, niezależnie od typu adresacji.
Błędów trochę było, ale wcale nie dużo. Poprawiało się je w miarę szybko dzięki Mrówkom.
Teraz w przypadku istniejącego adresu w miejscowości bez nazw ulic, w edytorze w ogóle nie widać nazwy miejscowości. Zachęca to część mapujących do uzupełnienia “braku” - i często wpisuja nazwę dwa razy - do ulicy i do miasta.
Mamy więc zubożoną informację w edytorze, utrudnione wpisanie nazwy miejscowości, a dodatkowo zamiast miejscowości wpisanej podwójnie - dostajemy ją często wpisaną potrójnie (poprzednio też bywały trójki, ale jednak rzadziej).
To bridge:structure=cable-stayed czy bridge:structure=suspension? Pdf ktory odgrzebałem z 2010 mówi że "Jest to obiekt o układzie statycznym, stanowiący łuk bezprzegubowy z podwieszoną za pomocą cięgien prętowych konstrukcją ustroju nośnego, składającego się ze stalowego rusztu zespolonego z żelbetową płytą pomostu. "
Jak otagować numer drogi, który widnieje na tabliczkach, ale oficjalnie został zniesiony?
(Wiem tylko, jak zrobić gdy sytuacja jest odwrotna - gdy droga ma nadany numer, ale nie ma tabliczek przy drodze - wtedy dajemy to do usigned_ref.)
Zasadniczo nie powinien nas obchodzić urzędniczy papierek, nie widzę problemu, żeby to było po prostu w ref, zwłaszcza jeśli to oznakowanie jest wciąż jednoznaczne.
Plus warto sprawdzić czy numer na pewno został zdjęty. Się zdarza, że ludzie wrzucają te numery na podstawie projektów czy propozycji albo, że sama ustawa ma wejść po czasie albo, że jest jakiś “warunek zmiany”.
Może po prostu old_ref będzie odpowiedni? Występuje też coś takiego jak old_ref_legislative (w różnych odmianach składni) - domyślam się, że może to się odnosić do takiej właśnie sytuacji, ale IMHO zwykły old_ref załatwia sprawę.