Osobny obiekt landuse=greenfield z nazwą, bo aktualna jest błędnie przypisana polu.
Można też pójść w jakieś boundary. Dawno temu na forum była krótka dyskusja na ten temat.
Może ktoś jest w stanie przeskalować plany podziemi i nanieść je na mapę doczepiając wyrysowaną sieć tuneli do naziemnych pozaznaczanych wejść ?
Tu są plany znalezione w necie https://photos.app.goo.gl/eQdkppU3CYkc2VUb9 Natomiast tutaj to co udało mi się zmapować na podstawie wizji lokalnej. https://www.openstreetmap.org/way/1018412571 Plany podziemnego schronu znajdują się też w pierwszych 3 przypisanych do obszaru linkach.
Bo są już [maxspeed] i [source], a [maxspeed] lub [maxspeed:forward] używamy, gdy prędkość na dwukierunkowej drodze jest inna w jednym kierunku i inna w drugim. Tutaj jest taka sama, więc jest to zbędne.
Przejrzy ktoś edycje Jarzyny? Wycofuje właśnie znaczne zniszczenia w Krakowie, kategorie dróg niektórych są zawyżone ale jak ktoś przestawia Aleje Trzech Wieszczów na highway=tertiary z opisem " Stary ślad drogi krajowej, obecnie niebędący szlakiem o znaczeniu krajowym, a jedynie drogą kategorii G - LOKALNĄ. " to świadczy o tym że inne edycje też trzeba sprawdzić.
Raczej tu należy wycofywać wszystko z biegu, co prawda obniżanie kategorii w miastach jest bliskie mojemu sercu, to jednak robienie to “z automatu” i bez sprawdzenia niczego w terenie jest złym pomysłem. Najlepszym przykładem jest ta zmiana, której jako secondary był oznaczony skręt Most Dębnicki->Kościuszki. Jest to niedozwolony manewr i po mojej interwencji zostało poprawione, ale jednak wypadałoby takie podstawy sprawdzić… (Aleje Trzech Wieszczów były zmienione tertiary w momencie tego changesetu)
W dalszym ciągu ponawiam apel aby tego typu uwagi i zmiany opisywać na Wiki.
Czy to w formie tabelarycznej czy też jako "Dyskusja’ danej strony.
Nie sądzę aby forum było właściwym miejscem na pozastawianie tego typu informacji w gąszczu wątków.
Mamy strony Wiki dla wielu miejscowości i jednostek administracyjnych.
Na przykład Kraków
Pozwala to na wgląd dla całej społeczności OSM i usprawniać edycje w dalszej pracy w innych miejscach.
W razie potrzeby mogę napisać więcej stron dla brakujących jednostek administracyjnych.
Ja bym “na teraz” w Krakowie przeprowadził dwie zmiany:
obniżył drogę od Estakady Kaczmarskiego do węzła Przewóz - jest ona podniesiona de facto tylko dlatego, że jest “dobrej jakości”. W praktyce pełni funkcję przede wszystkim dojazdu do strefy ekonomicznej.
przeniósł primary z 79 Andersa-Plac Centralny na Stella Sawickiego-Al JPII-Plac Centralny. Na obecnym przebiegu jest zakaz poruszania się ciężarówek, a znaki wskazują DK79 w zasadzie na obydwu drogach (tylko nieco inaczej). Więc w tym przypadku powinna być ta lepsza droga wyżej otagowana.
Po zbudowaniu S52 pewnie i tak prawie wszystkie primary z miasta znikną, ale byłoby to chwilowe rozwiązane, skoro kategorie w Krakowie tak bardzo rażą w oczy.
Nie chodzi mi o szersze dyskusje tylko stany faktyczne/dokonania dotyczące danych w mieście/jednostce administracyjnej.
Na tym forum dyskusje tematyczne są bardzo rozwodnione, co powoduje, że co jakiś czas zaczyna się identyczna dyskusja kończąca się w podobny sposób jak poprzednio. Ja nazwałbym to bezproduktywnym “biciem piany” nie pozostawiającym żadnego śladu.
Zniknęło ujście rzeki Głomii do Gwdy.
Może ktoś biegły w grzebaniu w historii odnajdzie felerny changeset i go wycofa? A na pewno zbad co tam się stało…