Plastikowe elementy przyśrubowane do asfaltu nie tworzą w takich miejscach dwóch jezdni, choć niewątpliwie tworzą dwa przejścia dla pieszych.
Jest to najprawdopodniej łąka/pastwisko. Przy mapowaniu takich terenów z fotela przydaje się wiedza o okolicy i dostęp do archiwalnych ortofotomap, ISOK a czasem i stare topo z Geoportalu.
Cześć, jaki zestaw tagów dla boiska (biały orlik), które w lecie jest kortem tenisowym, a w zimie lodowiskiem? Osobno leisure=pitch i ice_rink na sobie chyba nie bardzo?
Jak oznaczyć most który jest zawalony (nie da się go przejść) i według wywiadu na miejscu nie wiadomo czy i kiedy będzie odbudowany? Chodzi o ten most https://www.openstreetmap.org/way/340331418
Ja bym to, co powyżej uzupełnił jeszcze o prefiks cyklu życia. W zależności od przyczyny zawalenia odcinek drogi na moście jako np.: destroyed:highway=footway + dodatkowo was:bridge=yes.
Gdyby był narysowany obrys mostu, to również odpowiednio destroyed:man_made=bridge.
Ja bym oznaczył
was:bridge = yes
was:highway = footway
description = [tu opis, że most zawalony]
url = [tu link do informacji o zawalonym moście jeśli jakiś jest]
image = lub link do zdjęcia
Od @abakus_uploader otrzymałem powiadomienie / uwagę:
“dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny” z uwagą, ze wymagane są pola “addr:city”, “addr:street” oraz “addr:housenumber”.
Problem jest z tym, że gdy adres posiada tag addr:street to nie powinien posiadać tagu addr:place ale musi posiadać tag addr:city i na to zwraca uwagę abakus.
We wskazanych punktach adresowych trzeba usunąć tagi addr:place i będzie dobrze
Przecież addr:place zostało kiedyś usunięte, dlatego że było mnóstwo błędów tagowania. Nie wiem dlaczego chcesz to przywrócić. Gdy było to pole, to ludzie wpisywali miejscowość do dwóch pól, niezależnie od typu adresacji.