Dawna droga wojewódzka nr 341 Brzeg Dolny - Prawików

Nie znam tej okolicy, ale są faktycznie jakieś argumenty za secondary

  1. @Temat-Droga pisze, że jest z okolicy tego miejsca, a opinie lokalsów są zawsze mocno precyzyjne
  2. Droga była secondary, kategorię zmienił @szalona_entropia jako powód podając zmianę urzędowej klasyfikacji - to nie jest żaden powód do zmiany
  3. Z Brzegu Dolnego w tym kierunku nie ma innej drogi o takiej (lub wyższej) kategorii.

Ale to powinni się wypowiedzieć ci którzy zmiany wycofywali, piszecie też że była już jakaś dyskusja na Discordzie, z którego ja nie korzystam. Ja sam pewnie też bym dał tej drodze kategorię secondary.

Teraz również nawiąże do odcinka dalszego dawnego przebiegu tej drogi, obecnie jest do Wrocławia nowa, nowocześniejsza droga która ma o wiele większy ruch niż tamta. Mówie to ponieważ niektóre osoby mogą mieć zastrzeżenia że czemu nie cały odcinek dawnej drogi nr 341 zmienić na secondary.

Moim zdaniem:

  1. Nie zgodzę się co do kategorii dróg, lokalsi, a szczególnie na odludziach maja tendencję do zawyżania kategorie dróg.
  2. Jest alternatywa przez Naborów, Stobno i 338

Dla tej pobocznej drogi kategoria highway=tertiary jest wystarczająca.

Nie jestem z odludzia tyle ci powiem.
Po co mają nadrabiać kilometry? A po za tym alternatywa drogami po których tiry nie mogą jeździć to nie alternatywa, droga musi mieć przystosowanie takie by mogły po niej jeździć tiry i osobówki, a ta droga ma taką pomimo tego że w najlepszym stanie nie jest. Po za tym nie zawyżam ponieważ z większością się zgadzam i to jest tylko 1 z 2 przypadków gdzie chce zmiany z tertiary na secondary, drugi to Środa Śląska - Węzeł Kostomłoty o którym napisze w innym poście. (Do Aim311)

Osoby wycofujące de facto nie musiały sprawdzać sensowności tej zmiany. Sam fakt braku źródła czy sensownego uzasadnienia jest wystarczający żeby daną zmianę wycofać. A dodając multikonta, fałszowanie zdjęć, czy jawne dodawanie “żartów” raczej nie widzę dlaczego te zmiany nie miałyby od razu być wycofywane. Sam autor do tej pory robi głupoty (niedawno ta droga znowu stała się secondary, pomimo, że dyskusja wciąż trwa) starannie dbając żeby jego wiarygodność nie wzrosła.

Myślałem że dyskusja skończona.

Dopiero się rozkręca, dyskusje na forum liczy się w dniach i tygodniach, a nie w minutach i godzinach :wink:
Moja rada: przywróć tertiary i poczekaj.

Przywrócona już dawno (przez kogoś)

  1. Jak dla mnie powyżej są całkiem niezłe argumenty od lokalsa

  2. Na “oko” (Street View) droga jest gorszej jakości, niż dojazd przez Naborów i Stobno do 338, ALE jest krótsza. Oraz zdarzyło mi się jechać drogą oficjalnie wojewódzką,którą nie jestem pewien, czy bym przejechał osobówką, rower musiałem miejscami prowadzić. Co właściwie jest dobrym argumentem, żeby NIE kierować się oficjalną klasyfikacją, tamta droga nie była u nas oznaczona jako secondary i dobrze. Nawiasem mówiąc, dawna droga wojewódzka nr 341 jest według Gugla nadal drogą wojewódzką nr 341 :slight_smile:

  3. Droga nie odpowiada parametrom sugerowanym przez wiki (zwykle wojewódzka i zwykle ma rozdzielone pasy ruchu), ale to jest właśnie “sugestia” i “zwykle”, oraz “w regionach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze jakość drogi może być gorsza”. Skoro lokalny maper twierdzi, że używana jest głównie ta droga, to jestem skłonny wierzyć.

  4. Z drugiej strony, droga przez Naborów i Stobno jest oznaczona jako unclassified, więc dawna 341 i bez zmiany klasyfikacji jest “lepsza” od niej.

A co na to wycofujący zmiany? Na razie tylko Aim311 zabrał głos...

Jaka to była droga wojewódzka? (Do RMikke)

705, odcinek Bolimów-Skierniewice.

Jak droga jest w kiepskim stanie to raczej tiry jej nie pomogą. Tym bardziej, że tiry nie koniecznie muszą poruszać się najkrótszymi drogami.
Z tego co się orientuję to zmiana kategorii drogi ma związek z oddaniem do eksploatacji nowego mostu nad Odrą, który przejął ruch drogowy w tym ciężarowy w okolicy miasta od drogi 94 do 340. Wcześniej Brzeg Dolny miał przeprawę promową (Pierwszy most drogowy w mieście) Po oddaniu do eksploatacji zupełnie nowego mostu w okolicy Brzegu Dolnego znaczenie drogi w sieci drogowej kraju uległo zmianie stąd obecna kategoria drogi jest odpowiednia.

Powoływanie się na Google maps, które z założenia jest tylko dla aut osobowych to nieporozumienie.

DW341 łączy Brzeg Dolny z Wrocławiem…
A ja tu mówie o połączeniu z Legnicą i Strzegomiem. Po prostu drogą przez Naborów i Stobno tir nie pojedzie bo się nie zmieści a tamta ma w miare okej jakość pod tiry w Pogalewie Małym oraz Wielkim (W Wielkim wyremontowali droge) Najgorzej jest przez Pyszącą i od Grodzanowa do końca drogi. Po za tym secondary to nie tylko tiry więc tiry pojadą inną trasą jak kierowca tak będzie chciał. DW341 to nie jest droga na Strzegom i Legnice (ta obecna DW341) lecz na Wrocław i LSSE Środa Śląska wzdłuż DK94.

Droga DW341 w związku z istnieniem mostu ma wyjątkowe duże znaczenie w sieci drogowej.

Z tymi miejscowościami to był przykład bo myślałem że chodziło ci o ruch osobowy. Z założenia ruch ciężarowy odbywa się głównymi drogami i tam gdzie nie ma zakazów. Zmiana kategorii drogi z secondary na tertiary nie powinna blokować ruchu ciężarowego, bo od tego są inne tagi.

Połączenie Legnica - Brzeg Dolny wydaje mi się być raczej highway=tertiary niż highway=secondary (choć nie jest to dla mnie jednoznaczne)

(Do Aim311) Wiem że ma spore znaczenie ale droga idzie W INNYM KIERUNKU.
No i właśnie na tej drodze powiatowej ruch tirów nie jest zakazany a na drodze przez Stobno już tak.

(Do Mateusz Konieczny) Droga ma taką samą role jak droga DW338 która jest secondary tylko że tamta droga prowadzi z Wołowa. Więc co bo jest Drogą Wojewódzką a spełnia taką samą role ma mieć wyższą kategorie tamta? Więc albo tamta do degradu albo ta o której tu mówimy do awansu na secondary. Drogi mają identyczne role w ruchu.

Stworzenie stałej przeprawy mostowej w Brzegu Dolnym oraz obwodnicy Brzegu Dolnego, Miękini wpłynęło na znaczne ograniczenie roli drogi, o której wspominasz. Doszło do istotnych zmian w sieci drogowej regionu Brzegu Dolnego.

Tak wyglądała ta droga na mapie z roku 2016 widać, że Brzeg Dolny i Miękinia nie ma obwodnicy!
Wygląda na to, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w okolicy nowej przeprawy mostowej w Brzegu Dolnym doszło wręcz do rewolucji drogowej! Jako osoba mieszkająca w okolicy powinieneś to wiedzieć.

Nie rozumiem, w czym masz problem? Podaj nazwę np. aplikacji, która blokuje ruch aut ciężarowych między Prawikowem a Brzegiem Dolnym. Chyba że chodzi jedynie o kolor na mapie, lub przyzwyczajenie.

Brzeg Dolny-Strzegom dawną 341 nie ma żadnego sensu (nowa 341 wychodzi lepiej), a Brzeg Dolny-Legnica i tak wychodzi tą drogą (w sensie że nie ma potrzeby zmiany kategorii). Ogólnie, im dłużej przyglądam się okolicy, tym bardziej nie widzę sensu podbijania tej drogi do secondary.

Droga 338 prowadzi znacznie dalej (łączy się z DK 36 w Wińsku).

RMikke wiem o tym że DW338 prowadzi do Wińska ale jako lokals uważam że Wołów dzieli DW338 na 2 części południową Wołów - Kawice i północną Wołów-Wińsko. Po za tym zrzucanie ruchu na jeden most nie jest dobrym rozwiązaniem lepiej rozdzielić ruch na 2 mosty więc ja proponuje most w Lubiążu na Zachód i Południe a most w Głosce na wschód czyli główny kierunek w strone wrocławia.