Precrtavanje prostornih planova?!

Pozdrav,
tek sam se priključio projektu, pa imam nekoliko pitanja u vezi autorskih prava. Primijetio sam da se na karti nalaze i planirane prometnice koje je moguće preuzeti jedino s prostornih planova.
Zanima je li se što promijenilo u vezi autorskih prava i prostornih planova, ili je i dalje potrebno tražiti dozvolu?
Ukoliko je potrebno zatražiti dozvolu, od koga ju zatražiti, nositelja plana (JLS) ili izrađivača?
Također, ukoliko se dobije dozvola za korištenje u svrhu kartiranja, odnosi li se ona samo na ‘planske’ podatke, ili obuhvaća i kartu u podlozi (basemap, najčešće TK ili HOK)?
I posljednje, ima li kakvih promjena oko korištenja WMS Državne geodetske uprave kao podloge (zadnji post na tu temu je iz 2012)?

Hvala,
Davor

Pozdrav!
Da ne otvaram novu temu, šaljem tu jer je vezano.

Dakle, htio bih ispraviti (pojedine) granice općina jer su na nekim mjestima povućene jako generalizirano. Koju podlogu smijem koristiti?
Specifično, na Portalu otvorenih podataka su objavljeni WMS-ovi prostornih planova. (npr.: WMS-prostorni planovi-KZŽ)

Za navedene WMS-ove stoji da ne postoji licenca. Znači li to da ih smijem koristiti kao podlogu za kartiranje?
Znam da podaci nisu idealni, ali kombiniranjem s topografskim kartama i drugim izvorima, dobio bih dobre rezultate.

Hvala!
pk

Ne, upravo suprotno, mora biti specificirana licenca i kompatibilna sa OSM licencom, ili mora biti explicitno dopuštenje za OSM.

1 Like