A na ile jest w tej okolicy uzasadniony highway=track na tym kawałeczku jezdni ?
Myśle, że spokojnie można by było pokontynuować residential , względnie service z tego odcinka…
Ten drugi kawałek poprawiłem (114840706 / osmlab). W pierwszym IMHO highway=track nie jest niewłaściwe (jako połączenie drogi dla rowerów z resztą sieci), ale coś wyższego też mogłoby być, szczególnie gdyby tak też oznaczyć dojazd dalej na zachód, do tego mostu.
Ulica która nie istnieje. Mapowałem ostatnio w Nowym Miasteczku na podstawie wizji lokalnej i zdjęć. Poprawiłem błędny adres kancelarii parafialnej, bo sam ksiądz z którym rozmawiałem na temat tego co robię wspomniał że na wszystkich mapach jest podany błędny adres jego plebanii jako Wojska Polskiego 4. Zmiany tej adresacji dokonałem natychmiast za pomocą aplikacji Organic maps. To ten budynek https://photos.app.goo.gl/B6xYZD9TsVHhXf4k7
Problem polega na tym że ulica Polna w Nowym Miasteczku fizycznie nie istnieje a to co zostało narysowane 8 lat temu nie jest ulicą. https://www.openstreetmap.org/way/244721612. Co najwyżej króciutkim podjazdem do bramy garażu nieposiadającego adresacji. https://goo.gl/maps/VJuYcC2pGXAXfRyS7. W dodatku budynek kościoła posiada ten sam adres Polna 2. Co z tym zrobić? Może chodnik który dorysowałem wokół kościoła a po którym ksiądz dojeżdża autem pod bramę kancelarii narwać ulica Polną ?
Poprawione - ulica Polna w ewidencji gminnej jak najbardziej istnieje i jest nią krótki dojazd do garaży oraz odcinek chodnika dochodzącego do kościoła. Sam kościół zaś formalnie adresu nie ma, ma go budynek kancelarii, który już poprawiłeś na właściwy, ja dodatkowo poprawiłem składnię godzin otwarcia.
Osobny obiekt landuse=greenfield z nazwą, bo aktualna jest błędnie przypisana polu.
Można też pójść w jakieś boundary. Dawno temu na forum była krótka dyskusja na ten temat.
Może ktoś jest w stanie przeskalować plany podziemi i nanieść je na mapę doczepiając wyrysowaną sieć tuneli do naziemnych pozaznaczanych wejść ?
Tu są plany znalezione w necie https://photos.app.goo.gl/eQdkppU3CYkc2VUb9 Natomiast tutaj to co udało mi się zmapować na podstawie wizji lokalnej. https://www.openstreetmap.org/way/1018412571 Plany podziemnego schronu znajdują się też w pierwszych 3 przypisanych do obszaru linkach.
Bo są już [maxspeed] i [source], a [maxspeed] lub [maxspeed:forward] używamy, gdy prędkość na dwukierunkowej drodze jest inna w jednym kierunku i inna w drugim. Tutaj jest taka sama, więc jest to zbędne.