Dzięki za to edytowanie!
Wieś Janczewo, gmina Santok w lubuskim.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.75606/15.34614
Część numeracji już została przyporządkowana do nazw ulic, gmina będzie sukcesywnie je nadal zmieniać.
https://santok.e-mapa.net
Nie podoba mi się ta nowa adresacja tutaj, nowe adresy nadano od części wsi a nie od wsi i ulic : /
https://www.openstreetmap.org/changeset/113461880 Przeginia Duchowna zrobiona przez syntexa
https://www.openstreetmap.org/changeset/113542673 - Marcyporęba przez Szydzio
https://www.openstreetmap.org/changeset/114408807#map=14/49.9340/19.6608 - Bęczyn przez szydzio
Utworzyłem https://www.openstreetmap.org/note/2955574 i https://www.openstreetmap.org/note/2955579 i https://www.openstreetmap.org/note/2955614
Aktualna lista poniżej:
Strona z budynkami pomaga wyszukiwać takie miejsca
Do poprawienia są następujące wsie w których zmienił się system adresacji:
Województwo mazowieckie
Powiat węgrowski: Pogorzelec, Ruchenka
Powiat łowicki: Zielkowice
Powiat ostrołęcki: Przytuły Stare, Drwęcz, Zamość
Województwo małopolskie
Powiat krakowski: Wielmoża, Nowa Góra, Wielkie Drogi, Kłokoczyn, Przeginia Duchowna, Przeginia Narodowa
Powiat olkuski: Jangrot, Chełm, Gołaczewy, Bydlin, Sucha oraz część Sułoszowej
Powiat suski: Błądzonka, Zasypnica, Role (części Suchej Beskidzkiej)
Powiat wadowicki: Brzezinka, Bęczyn, Paszkówka, Marcyporęba], Nowe Dwory
Poprzednia lista, razem z linkami do zrobionych: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=840129#p840129
Gotowe miejscowości przekreślone
Byłoby ślicznie, gdyby komuś chciało się takie narzędzie zrobić. Żeby łatwo było zgłaszać, brać do zrobienia, odhaczać że zrobione i jeszcze żeby to na mapie było widać
Nie wiem czy to ironia czy nie, ale uwagi już mamy. Lepiej tak takie listy rzeczy do poprawienia trzymać.
Moim zdaniem każde zgłoszenie tutaj powinno mieć link do utworzonej uwagi.
I chcę zgłoszenia w tej liście na uwagi przerobić.
A, teraz https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Importy_oficjalnych_danych_pa%C5%84stwowych/TO_DO_list znalazłem
To naprawdę powinno być w uwagach
Drwęcz gotowy, na wiki też zmieniłem
Gotowa Sucha Beskidzka, niestety ma kilka zdublowanych adresów formalnie poprawnych tj różnica między a i A ale jest też kilka zdublowanych niepoprawnie
Gotowa Sucha Beskidzka, niestety ma kilka zdublowanych adresów formalnie poprawnych tj różnica między a i A ale jest też kilka zdublowanych niepoprawnie
Spróbuj zgłosić do gminy. Poprawiłem w ten sposób kilkadziesiąt adresacji. Z reguły gminy lub zespół GeoSystem bardzo ładnie współpracują.
Praktycznie wyczyściłem całą listę, ale niestety przybyło kolejne kilkanaście miejscowości do poprawy
https://www.openstreetmap.org/note/3040853 - Lgota Murowana
https://www.openstreetmap.org/note/3040845 https://www.openstreetmap.org/note/3040844 https://www.openstreetmap.org/note/3040841 https://www.openstreetmap.org/note/3040834 - kilka innych
https://www.openstreetmap.org/note/3052230 i inne.
W miejscowości Skwierzynka nadano nazwy ulic i trzeba wymienić adresację. Ja adresów nie ruszałem, póki co dodałem większość nowych budynków.
@RicoElectrico Postaram się ogarnąć adresację w tej miejscowości, a przy okazji na pozostałym terenie gminy Sianów.
Trochę to potrwa, dlatego mam prośbę o wstrzymanie się z edycjami w tym rejonie, aby nie narobić konfliktów w wersjach poszczególnych obiektów.
__
Edit: Zrobione - adresy w miejscowości Skwierzynka zaktualizowane, a na terenie reszty gminy głównie przeniesione z punktów na obrysy budynków.
Informacyjnie:
Jest problem z poprawnym zasileniem PRG przez gminę Lubin, szczególnie tutaj (zdublowane punkty adresowe).
GUGiK jest w temacie, monitują gminę o poprawę ewidencji.
Prośba do wszystkich adresiarzy o tymczasowe wstrzymanie się z importami w tej okolicy do czasu uporządkowania ewidencji.
Prośba o hurtową zmianę numeracji
https://www.openstreetmap.org/#map=17/51.00725/19.01548
We wsi Borowa, w gminie Miedźno, woj. śląskie są nowe numeracje budynków przyporządkowane do nazw ulic. Cała siatka do zmiany. Część budynków ma jak widzę już na OSM zmienione numeracje, część nadal stare.
Czy sposób numeracji z pinezkami-balonikami jest już przestarzały? Teraz numer się “wciska” do budynku? Te baloniki to już w niewielu miejscowościach widzę.
Z tego co widzę niektóre budynki, np. przy ul. Głównej https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.00798/19.01548 mają obecnie podwójną numerację, zostawiona stara przypisana do nazwy wsi i nowa numeracja przypisana już do nazwy ulicy. Czy to jest zamierzone, że 2 siatki numeracji funkcjonują równolegle? Czy raczej po zmianach numeracji 100% starej numeracji się wyrzuca? Chyba, że ktoś ma w zamierzeniu, że ktoś nadal szuka budynku po starym adresie?
Prośba o hurtową zmianę numeracji
https://www.openstreetmap.org/#map=17/51.00725/19.01548
We wsi Borowa, w gminie Miedźno, woj. śląskie są nowe numeracje budynków przyporządkowane do nazw ulic. Cała siatka do zmiany.
Czy sposób numeracji z pinezkami-balonikami jest już przestarzały?
Nie jest przestarzały, mapowanie punktów adresowych jako węzły jest tak samo poprawne jak scalanie ich z budynkami.
Czy to jest zamierzone, że 2 siatki numeracji funkcjonują równolegle?
Nie powinny równolegle funkcjonować 2 adresacje, bo wtedy nie wiadomo jaki adres jest prawidłowy, więc raczej nie jest to zamierzone.
Czy raczej po zmianach numeracji 100% starej numeracji się wyrzuca?
Dobrą praktyką w OSM jest zachowanie historii obiektów (adresów), dlatego starą adresację należy zaktualizować do wartości ulicznych a nie kasować wgrywając nową adresację.
Chyba, że ktoś ma w zamierzeniu, że ktoś nadal szuka budynku po starym adresie?
Nominatim nie wspiera wyszukiwania dawnych adresów, jednak można skonstruować zapytanie do Overpass, które znajdzie poszukiwaną wartość w “old_housenumber”.
Nie powinny równolegle funkcjonować 2 adresacje, bo wtedy nie wiadomo jaki adres jest prawidłowy, więc raczej nie jest to zamierzone.
Kiedyś na “okres przejściowy” robił tak Zbyszek.
Mam prośbę o import nowych numerów w miejscowości Barcice gmina Stary Sącz powiat nowosądecki. Nazwy ulic są już dodane a teraz w bdot pojawiły się nowe numery. Przez 3 lata od czerwca 2022 jest okres przejściowy