Wyszukiwarka grobów https://grobonet.com/
Część materiałów Centralnego Portu Komunikacyjnego jest oparta na OSM.
https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych
Strona opisująca atrakcje i szlaki w Gminie Horyniec-Zdrój https://www.turystykawgminie.pl/horynieczdroj.
Jest atrybucja, są różne podkłady do wyboru ale podkład OSM jest jakiś dziwny - szary.
Hmm, chyba cały serwis turystykawgminie.pl wykorzystuje info o szlakach i POI z OpenStreetMap
Placówki i bankomaty - SGB (Spółdzielcza Grupa Bankowa)
https://www.sgb.pl/placowki-i-bankomaty/
Nieprawidłowa atrybucja i dodatkowo niewidoczna. Zgłosiłem rzecznikowi SGB, który odpowiedział, że moją uwagę przesłał do działu IT.
EnduroTralis na swojej stronie wyznaczyło trasy rowerowe MTB https://endurotrails.pl/trasy/trasy-zielone wykorzystując podkład mapy OSM i stronę MapHub.net.
Mapy jakości powietrza:
https://airly.org/map/pl/
© OpenMapTiles © OpenStreetMap
http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current
jako podkład można wybrać OpenStreetMap, ale brak atrybucji
https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10
Leaflet | © OpenStreetMap contributors © CARTO
https://atmopolis.pl/dynamic_map/dabrowa.html
© Leaflet | © OpenStreetMap | © OpenTopoMap | © CARTO | © OSM Buildings
https://smogcontrol.eu/mapa/smog.html
Leaflet | Map data © OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery © Mapbox
Wygląda na to, że InfoUlice w Warszawie wykorzystują OSM, nie znalazłem nigdzie odniesienia do źródła. Zieleń na ich mapce zdecydowanie jak linie papilarne pozostawione prze OSM:
https://infoulice.um.warszawa.pl/sites/default/files/206493/skrzyowanie.png
https://infoulice.um.warszawa.pl/node/127171
Na panelu w pojeździe do e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania w Gdańsku
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pierwszy-miesiac-skanowania-tablic-Tysiac-aut-na-godzine-ponad-12-tys-mandatow-n162207.html#tri
Ciekawostka dla miłośników kolei: PKP Cargo uruchomiło niedawno mapę lokomotyw, gdzie można w czasie rzeczywistym śledzić lokalizację lokomotyw w malowaniu historycznym.
Ponadto dane kontaktowe spółki również na tle mapy OSM.
CPK zdradziło lokalizację lotniska - na mapkach z podkładem OSM, bez atrybucji.
Ale oni chyba się takimi szczegółami nie przejmują - na podstronie kontakt mają mapę Google bez żadnego podpisu.
Druga mapa ma, taki maleńki
https://www.cpk.pl/uploads/cache/image_huge_png/uploads/media/61bb42901d17b/2-mapa.png
Przy okazji innych złośliwości - nieźle mieszkańców Szymanowa załatwili - lotnisko im ciepnęli, nie są objęci obszarem wykupu
Ktoś w ogóle wie gdzie tu jest ten obszar wykupu?
Nie ma chyba sensu oznaczać CPK żadnymi tagami póki co, prawda?
Z tej mapy się tego nie dowiesz jeśli jesteś w okolicy tej macki/wklęśnięcia.
Pewnie nie.
Dostałem odpowiedź na maila:
Przy czym obrazek który podałeś wciąż jest linkowany na stronie, czyli wszystko jest ok xD
Pozostałe obrazki poprawili.
Orlen Paczka ma nawet z atrybucją:
https://www.orlenpaczka.pl/pokaz-punkty/
(wrzuciłem to już w wątku o paczkomatach, ale tu bardziej pasuje)