W wielu miejscach sidewalk=none trzeba skasować a dodatkowo zmienić inne rzeczy lub utworzyć uwagi (albo surface=sand jest tam błędne albo tracktype=grade3), a sidewalk=none jest do skasowania nie do zamiany na sidewalk=no chyba
Planowałem to przejrzeć ale widzę że w tym tempie do tego nie dojdę do 2180. Poprawiam nazwy na waterway=riverbank, błędne nazwy, błędne tagi wikipedia/wikidata i zanim to przerobię to lata miną.
Jak ktoś by chciał to porobić a lubi Maproulette - niech da znać.
Dodam że masowe usuwanie sidewalk=none NIE jest pomocne, to można by prosto botem zrobić. Tu chodzi o to że te obiekty często mają też inne podejrzane tagowanie.
Przy steps ja bym nie wykreślał automatycznie, to może być coś nakombinowane z podjazdem. tracktype/grade często są niezgodne, także to bym akurat olał.
Przy okazji tego tematu - w jakich przypadkach warto dodawać foot=yes dla ukazania znaczenia drogi dla ruchu pieszego?
Np. ta droga: https://www.openstreetmap.org/way/261381498 jest zaprojektowana jako typowa droga serwisowa dla dostaw do centrum handlowego, a jednocześnie stanowi część ważnego ciągu pieszego łączącego dwa elementy węzła komunikacyjnego. Czy w takich przypadkach warto w ogóle używać tego tagu?
A może tak jak sugeruje Wiki, należy używać foot=yes i foot=permissive tylko w kontekście sytuacji nieoczywistych prawnie (takich jak droga przez prywatny teren) lub zróżnicowania prawa korzystania z drogi dla różnych rodzajów ruchu?