W przypadku dróg zostało ustalone, że nie skracamy i wszystko pchamy do name. Choć wygodniej by było zostawić w name samą esencję, jak to w UMP robią.
Tutaj nie ma to zastosowania, bo nazwa węzła drogowego nie jest nazwą ulicy, więc można ją sobie skracać.
Cześć,
Siedzę i edytuję trasę od Lublina przez Warszawę, Koszalin do Mielna i dalej.
Wpisałem błędne taki "destination:color." zamiast destination:colour:. Jeden z użytkowników zauważył to i zwrócił mi uwagę oraz dał mi informację. Tylko jak ja mam to teraz poprawić. Czy można to zgłosić do jakiegoś automatu?
Wiem, że jest API Overpas, ale nie bardzo wiem, jak zbudować zapytanie, no i trzeba było by to robić fragment po fragmencie mapy.
Czy mógłby ktoś rzucić okiem na tą okolicę? https://www.openstreetmap.org/note/2948790
Jest tutaj kilkanaście ulic, wszystkie mamy podpisane jak Błażeja - i zgadza się to z adresami, ale czy to powinno być tak oznaczone?
Tylko ta główna droga na południu powinna mieć nazwę, ewentualnie można też nazwę jakimś ważniejszym wewnątrz osiedla, ale nie każdej przecznicy. Zresztą z tego co widzę to reszta podobnym miejsc w Poznaniu jest tak oznakowanych, tylko Błażeja się wyróżnia.
A na ile jest w tej okolicy uzasadniony highway=track na tym kawałeczku jezdni ?
Myśle, że spokojnie można by było pokontynuować residential , względnie service z tego odcinka…
Ten drugi kawałek poprawiłem (114840706 / osmlab). W pierwszym IMHO highway=track nie jest niewłaściwe (jako połączenie drogi dla rowerów z resztą sieci), ale coś wyższego też mogłoby być, szczególnie gdyby tak też oznaczyć dojazd dalej na zachód, do tego mostu.
Ulica która nie istnieje. Mapowałem ostatnio w Nowym Miasteczku na podstawie wizji lokalnej i zdjęć. Poprawiłem błędny adres kancelarii parafialnej, bo sam ksiądz z którym rozmawiałem na temat tego co robię wspomniał że na wszystkich mapach jest podany błędny adres jego plebanii jako Wojska Polskiego 4. Zmiany tej adresacji dokonałem natychmiast za pomocą aplikacji Organic maps. To ten budynek https://photos.app.goo.gl/B6xYZD9TsVHhXf4k7
Problem polega na tym że ulica Polna w Nowym Miasteczku fizycznie nie istnieje a to co zostało narysowane 8 lat temu nie jest ulicą. https://www.openstreetmap.org/way/244721612. Co najwyżej króciutkim podjazdem do bramy garażu nieposiadającego adresacji. https://goo.gl/maps/VJuYcC2pGXAXfRyS7. W dodatku budynek kościoła posiada ten sam adres Polna 2. Co z tym zrobić? Może chodnik który dorysowałem wokół kościoła a po którym ksiądz dojeżdża autem pod bramę kancelarii narwać ulica Polną ?
Poprawione - ulica Polna w ewidencji gminnej jak najbardziej istnieje i jest nią krótki dojazd do garaży oraz odcinek chodnika dochodzącego do kościoła. Sam kościół zaś formalnie adresu nie ma, ma go budynek kancelarii, który już poprawiłeś na właściwy, ja dodatkowo poprawiłem składnię godzin otwarcia.