Vraagje: Haalt Potlatch (3) de imagery layers uit dezelfde bron als die je nu gaat bijwerken voor JOSM? Zo niet, wie / waar dan wel?
Ik moet nu voor iedere edit-sessie in Potlatch3 via ‘Edit’ de URL steeds opnieuw toevoegen omdat deze niet lokaal bewaard wordt. De data komen kennelijk uit een online resource en worden opgehaald op het moment dat je op Openstraatmap.org de “Edit” knop activeert waarna ook de OSM data van het geselecteerde edit-gebiedje worden opgehaald.
De layer ‘PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest’ stond in eerste instantie ook niet in de lijst totdat iemand kennelijk het bronbestand had bijgewerkt.
Ik heb de WMTS-service gepakt omdat ik ergens las dat die minder energie verbruikt omdat de tegels al klaar staan op de server en niet berekend hoeven worden.
Pin me er niet op vast
JOSM, de lagen vervangen door Actueel Ortho HR, zodat de Available default entries verandert.
Voor osmlab en ideditor imagery index een pull-request aangemaakt voor Actueel Ortho HR verandering.
Het is maar net hoe gauw het word opgepakt en wanneer er een update van de applicatie komt.
Klopt, viel me ook meteen op. Overigens lijkt dat een JOSM bug/dingetje want de WMTS werkt in GIS (QGIS) applicaties wel gewoon naar behoren. Alsof JOSM op een bepaald zoomniveau stopt met laden
In QGIS klik je “Laag toevoegen” Dan selecteer je wms of wmts en voeg je de nieuwe link toe. ALs je dan op verbinden/connect klikt laad ie alle lagen in de wms of wmts.
De WMS en WMTS links zijn overigens ook zo in JOSM te gebruiken
Qgis, De PDOK services plugin wel eerst updaten, in beheer plugins, dan krijg je ook ortho HR 2021 te zien.
Maar nog geen Actueel Ortho HR te nieuw, net van de week in werking…
Die optie heb ik niet.
Bij mij is het Layer > Add layer > Add WMS/WMTS layer …
Er valt niks te kiezen.
Okee ik heb volgens de regelen der kunst twee nieuwe lagen gemaakt, een met de WMS-link en een met de WMTS-link.
Als ik daarna die lagen bekijk, zou ik dan een verschil moeten zien? Ik zie nulkommaniks verschil, ook helemaal ingezoomd helemaal geen verschil.
Het zijn dezelfde pixels maar dat hoort dus zo denk ik.
Haha, je hebt gelijk. Had QGIS niet open en in ArcGIS zijn het losse opties. Maar je had het al goed uitgevogeld dat je beide URL’s los moest toevoegen. Je hoort geen verschil te zien, daarom is het vreemd dat in JOSM er wel een verschil.
Overigens, zoals Allroads zei, als je de PDOK plugin van QGIS update dan staan de HR lagen er nu wel in. Hoef je die URL’s niet meer te gebruiken. De plugin gebruikt overigens alleen de WMTS lagen