Zrobiłem tak jak mi na pisałes i powiedział że jest fotoradar także za to dzięki wielkie a jeszcze mam pytanko bo skopiowałem taka mapę o nazwie UMP-PL CCbYSA.obf ale po tym bardzo dziwne trasy mi pokazywała
a to te są nowsze biz te które się pobiera z aplikacji?? a macie może tak ze ten wskaźnik który pokazuje jak jedziemy w czasie wyznaczonej trasy odchodzi całkiem w bok a później wraca na swoja trasę i czy ten wskaźnik idzie po wyznaczonej trasie ale tak jak by się zacinał ???
Te w aplikacji aktualizują sie trochę szybciej. Te poprzez stronę zwykle około 10 dnia miesiąca.
Może być że jezdnia nie jest zmapowana we właściwym miejscu (np. była rysowana do starego przesuniętego Bing-a), ale może też być coś z sygnałem GPS…
Jadąc w innych miejscach też tak masz?
Z tym ze uciekł i ten wskaźnik to dzisiaj ale 3 razy a stawiałem od nowa system i wszystko było wgrane na czysty soft i było to przy skręcaniu ale na zakrętach tez się zamula strasznie np zakręt przejadę a wskaźnik głupieje a może to ze telefon nie wyrabia mam huawei p9lite
Po ostatnich zmianach w wersji OSMAND na Android pliki ze śladem GPS nie są już przechowywane w osobnym katalogu. Czy ktoś wie, jak w tej chwili można wiele plików śladów wysłać z aplikacji (np. w celu backup’u)?
Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, ale jeśli OSMAndu używasz do zbierania śladów na potrzeby mapowania to OSMAnd jest zbyt mało precyzyjny. (Sam przeprowadzałem testy porównawcze) Najlepsza aplikacja to OSMTracker w tym celu stworzony i tylko to potrafiący robić najlepiej. Pozdrawiam.
Wydaje mi się, że w OsmAnd przestały się odswieżać mapy. Wczoraj pojawiła się nowa wersja, w której tunel pod Ursynowem nadal jest w budowie, a został oddany około 20 grudnia 2021. Bezpośrednnio na stronie OpenStreetMap.org jest prawidłowo.
Zauważyliście to u Siebie?
Zauważyliście, że po ostatniej aktualizacji map, we wszystkich mapach (sprawdziłem kilka województw i Słowację) wszystkie leśne drogi (highway=track) wyświetlane są tak samo, jakby nie miały parametru tracktype? Mam nadzieję, że to jest jakiś jednorazowy błąd a nie celowa zmiana. Czy to może powinno się gdzieś zgłosić? Nie wiem za bardzo gdzie się trzeba udać z takim problemem, a dla mnie to rozróżnienie jakości dróg jest bardzo istotne.
Nie za bardzo widać też żeby którekolwiek ze zgłoszeń związanych z tracktype zostało w ostatnim czasie zamknięte (co mogło by sugerować zmianę renderingu)