Wydaje mi się, że jest duża różnica pomiędzy highway=construction i highway=proposed.
Teren w budowie, to, z zasady, obszar który może być wygrodzony, gdzie są utrudnienia w przemieszczaniu się się przez niego, zmiany ruchu drogowego, stałe lub cykliczne, spowodowane zajęciem tegu terenu. Wcale nie muszą odbywać się na nim jakiekolwiek prace, gdyż budowa może być wstrzymana z różnych powodów, na czas krótki czy dłuższy. Ale to są już szczegóły które nie mają wpływu na to czy teren jest zajęty pod budowę. Często samo wycięcie drzew oznacza zajęcie terenu pods budowę.
Brakuje tu opening_date= lub** check_date=**, lub jak wspomnino wyżej, construction_start_expected=, construction end expected=, oraz proponowany Proposed features/automated tasks.
Teren highway=proposed jest w zasadzie tylko na papierze czyli w planach. Nie ma wpływu na przemieszczanie się po nim.
I co najważniejsze, to tag dodajemy tylko wtedy kiedy wiemy, że pieniądze na tą budowę zostały obecnie przeznaczone. Jeśli finansowanie zostało wstrzymane to tag powinien zostać usunięty.
Zaznaczanie go na mapie jest czysto informacyjne.
Osobiście usuwam wszystkie drogi czy punkty adresowe propozycyjne bez zaznaczonego terminu podjęcia prac w najbliższym czasie, gdyż traktuję to jako zaśmiecanie mapy i nie mającego żadnego wpływu na użycie mapy.
Github - Stop rendering highway=proposed
Dla przykładu, koło mojej ulicy, co jakiś czas ktoś dodaje highway=proposed, która jest w planach od ponad 20 lat i co kilka lat lat jest usuwana z projektu i następnie dodawana.
Dla osób szukających takich informacji polecam szczegółowe informacje na stronach gminnych a nie na OSM.
Teraz pytanie do osób lubiących gmerać w szczegółach.
Jak to ma wpływ naniesienie highway=construction czy highway=proposed na obraz mapy OSM i jej użycie?