Wiesz co, też nie lubię tej zasady, bo przez nią tworzą się długaśne potworku typu “Węzeł Łagiewnicki imienia księdza kardynała Adama Stefana Sapiehy”. Ja bym do nazw dawał maks. imię i nazwisko, ale zasady to zasady. Zawsze można spróbować przedystkutować zmiany (choć w wypadku dyskusje są od co najmniej 2013 i właściwie nikt nie lubi tej zasady ale też nikt jej nie zmienia).
Nie doczytałem że w ogóle jest taka zasada. A ostatnio coś mi się obiło o oczy na grupie telegramowej że ktoś kilka lat dochodził kto jest patronem.
Problem zauważyłem przy importach adresów, ta zasada powoduje zamieszanie.
Ta cała mega-długaśna nazwa powinna wylądować w official:name i/lub teryt:name, zaś w name pozostawiłbym tylko “Węzeł Łagiewnicki Adama Sapiehy”, czyli przedrostek własny + imię i nazwisko - mamy wszak ustalone aby "mieć na uwadze, że dłuższe nazwy ulic są uciążliwe w przypadku nawigacji korzystających z mechanizmu TTS." i na takie przypadki należy z tego korzystać.
Na całe szczęście nie jest to ulica powiązana z adresami.
Hmm, nie wiedziałem, że tak się da. Zwykle widzę że się pakuje się wszystkie człony nazwy do name. Ale w zasadzie ma to sens, skoro “skracamy” wszystkie inne nazwy do czemu nie dróg? Spróbuje to zapamiętać i zaimplementować.
W przypadku dróg zostało ustalone, że nie skracamy i wszystko pchamy do name. Choć wygodniej by było zostawić w name samą esencję, jak to w UMP robią.
Tutaj nie ma to zastosowania, bo nazwa węzła drogowego nie jest nazwą ulicy, więc można ją sobie skracać.
Cześć,
Siedzę i edytuję trasę od Lublina przez Warszawę, Koszalin do Mielna i dalej.
Wpisałem błędne taki "destination:color." zamiast destination:colour:. Jeden z użytkowników zauważył to i zwrócił mi uwagę oraz dał mi informację. Tylko jak ja mam to teraz poprawić. Czy można to zgłosić do jakiegoś automatu?
Wiem, że jest API Overpas, ale nie bardzo wiem, jak zbudować zapytanie, no i trzeba było by to robić fragment po fragmencie mapy.
Czy mógłby ktoś rzucić okiem na tą okolicę? https://www.openstreetmap.org/note/2948790
Jest tutaj kilkanaście ulic, wszystkie mamy podpisane jak Błażeja - i zgadza się to z adresami, ale czy to powinno być tak oznaczone?
Tylko ta główna droga na południu powinna mieć nazwę, ewentualnie można też nazwę jakimś ważniejszym wewnątrz osiedla, ale nie każdej przecznicy. Zresztą z tego co widzę to reszta podobnym miejsc w Poznaniu jest tak oznakowanych, tylko Błażeja się wyróżnia.
A na ile jest w tej okolicy uzasadniony highway=track na tym kawałeczku jezdni ?
Myśle, że spokojnie można by było pokontynuować residential , względnie service z tego odcinka…