Уточніть будь ласка цей момент, чому OSMF може щось відкотити та забанити?
Не согласен, т.к. реальность показывает что дорога (то, что в перечнях записано как “индекс Н-хх”) может совмещаться с другими дорогами, а также часть её может принадлежать другим балансодержателям, но реальных “разрывов” найти пока что не удалось. Пример можно посмотреть тут: уканазы как участки на балансе местных, так и совмещенные. Как видно, километровые привязки в этих местах учитываются и километраж засчитывается.
Проблема может быть как раз обратной - некоторые дороги могут иметь “подходы” прямо в их составе. В особо запущенных случаях в составе дороги оказывается ещё и несколько улиц транзитного н/п, но такая проблема чаще всего у местных.
@Approksimator, зверніть увагу що деякі дороги в переліку не розділено на “основну частину” та “підходи”, проте автодор планомірно це виправляє та розділяє їх:
Приклад:
Новоукраїнка - межа Миколаївської області - з під’їздом до санаторію “Гусарське Урочище” | Т-12-22 | 24,7
Реалізація: https://kmplus.ukravtodor.gov.ua/news/dodano-t-12-22-ta-t-12-22-01
КабМін не створює переліки, він лише затверджує його:
Орган що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства - служба автомобільних доріг, саме вони є першоджерелом.
Вибачаюсь за дезінформацію. Ось таку відповідь отримав на запит до Автодору:
Нумерація підходів та/або обходів у складі титулу дороги здійснюється за зростанням кілометражу основної дороги. Наприклад, Східний підхід до м. Житомира має індекс М-06-01, а Західний - М-06-02. Але якщо на відтинку дороги від Києва до Житомира буде побудований підхід, скажімо, до м. Коростишева, то він отримає вже індекс М-06-08 - наступний після всіх використовуваних. Індекси не передбачають повторного використання у випадку зміни класифікації дороги або власника, щоб забезпечити системний
підхід до побудови транспортної моделі та запобігання дублюванням, неоднозначним трактуванням тощо у майбутньому.
@slayzex є пропозиція визначити певну дату і просто провести голосування за той варіант, до якого ви схиляєтесь. Голосування провести з відповідями “так, підтримую” та “ні, відкіт”.
Я тут стикнувся ще з однією проблемою - це розділовий знак «−» (мінус, U+2212) що іноді використовується в індексах доріг. В навігаційних інструкціях він так і озвучуються “Поверніть на М мінус 30” :/, можливо це вада саме рушія перетворення тексту в голос (text-to-speach), не знаю.
Було б звісно краще використовувати символ дефісу («‐», U+2010, Hyphen) чи хоча б «мінус-дефіс» («-», U+002D, Hyphen-Minus) в таких випадках. Візуально їх відрізнити майже не можливо, тож, мабуть, має сенс періодично виконувати перевірку даних та робити заміну «мінусів» на «дефіси» в індексах доріг та назвах?
Пропоную голосувати за офіційне використання схеми позначення відгалужень окремим відношенням. Приведу схему на прикладі дороги Р-63 та його відгалуження М-63-01
Створюється зв’язок для дороги Р-63 з такими теґами:
Для відгалуження Р-63-01 створюється зв’язок із наступними теґами:
description=Підхід до контрольно-пропускного пункту "Росошани"
distance=21.293
name=Автошлях Р-63-01
network=ua:regional
ref=Р-63-01
reg_ref=Р-63-01
route=road
type=route
Веї у вищевказаних зв’язках (як і в усіх інших) будуть мати ref, згідно правил у пункті “Особливості теґування → Як правильно зазначати номер дороги?” сторінки WikiOSM Класифікація_доріг
Практика використання такої схеми вже започаткована https://overpass-turbo.eu/s/1cEi. За час існування теми у всіх був час висловитись. Період голосування до 1 грудня. Під час внесення свого голосу, прошу писати свій нік як в OSM, якщо на форумі ви зареєстровані під іншим ніком (потім у вікі занесу).
Чтобы не было разночтений и недомолвок, сформулируйте, пожалуйста, сию схему формальным образом в тексте данного предложения о голосовании. Не понятно, отношений будет несколько? Одно для общее и еще отдельные для подъездов или общего не будет?
Отношения это одна сторона вопроса, а что таки делать с ref на самих way? Это будет отдельное предложение?
При використанні сайту KM+, офіційного джерела інформації про дороги України, як джерела для OSM, постало питання щодо використання логічного розділення основної дороги та її відгалужень, прийнятого в KM+. Ці відгалуження в Постанові КМУ №55 записуються як під’їзди, об’їзди, обходи тощо, їм виділяються окремі строки, але номер не присвоюється. При перенесенні інформацію з вищезгаданої Постанови, зазвичай відгалуження додавались до відношення відповідної дороги як лінії(way), а в description записувалась назва дороги й через “+” всі відгалуження.
Пропоную голосувати за використання схеми позначення дороги та відгалужень окремим відношеннями/зв’язками. З використанням такої схеми ми зможемо вносити назву, довжину, індекс для дороги та кожного з її відгалужень окремо.
Приведу вигляд схеми на прикладі дороги Р-63 та її відгалуження Р-63-01
Створюється зв’язок для дороги Р-63 з такими теґами:
Для відгалуження Р-63-01 створюється зв’язок із наступними теґами:
description=Підхід до контрольно-пропускного пункту "Росошани"
distance=21.293
name=Автошлях Р-63-01
network=ua:regional
ref=Р-63-01
reg_ref=Р-63-01
route=road
type=route
Лінії(ways) у вищевказаних зв’язках (як і в усіх інших) будуть мати ref, згідно з правилами у пункті “Особливості теґування → Як правильно зазначати номер дороги?” сторінки WikiOSM Класифікація_доріг
Практика використання такої схеми вже започаткована https://overpass-turbo.eu/s/1cEi. За час існування теми у всіх був час висловитись. Період голосування до 1 грудня. Під час внесення свого голосу, прошу писати свій нік як в OSM, якщо на форумі ви зареєстровані під іншим ніком (потім у вікі занесу).
То есть ответвления не будут числится в основной дороге? Ни рефами, ни фактом вхождения в соответствующее отношение?
В упомянутой же wiki упоминается только формат Р-##, но не формат Р-##-##