Насправді, Ви підняли цікаву дискусію, саме в контексті ієрархії. От я і спробував застосувати запропоновану її на практиці.
Спершу я відкрив Закон України “Про автомобільні дороги” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2862-15#Text), і в пункті сьомому статті 8 знайшов посилання на Постанову ПКМУ №55, яка затверджує “ПЕРЕЛІК автомобільних доріг загального користування державного значення”. Тобто, закон нам ні до чого, там ми індексів не знайдемо, він прямо вказує на Постанову, як джерело з Переліком.
Перейшовши на Постанову, я почав уважно вивчати цей самий “ПЕРЕЛІК автомобільних доріг загального користування державного значення”. Це, як Вам відомо, таблиця, що складається з трьох колонок, а саме (зліва направо), “Найменування автомобільної дороги”, “Індекс” та “Протяжність, кілометрів”. Тоді я глянув на перший рядок в таблиці, і в першій колонці там написано “Київ - Чернігів - Нові Яриловичі (на м. Гомель)”, в другій “М-01” і в третій “240,7”. Себто, перший рядок прямо каже нам, що дорозі з найменуванням “Київ - Чернігів - Нові Яриловичі (на м. Гомель)” присвоєно індекс М-01, і ця дорога має протяжність у 240,7 кілометра. Далі я бачу наступний рядок, де написано “Під’їзди”, але очевидно, що це не є назвою дороги, а просто певним “відкриваючим тегом” для якогось переліку нижче. Окей, йдемо на рядок нижче, де написано “до м. Броварів” у першій колонці, у другій пусто і в третій вказана протяжність у 4,8 кілометра. Тобто, цей “під’їзд” до Броварів не має ніякого індексу взагалі, відповідна колонка пуста. І так само для наступних “під’їздів” цієї дороги. Тобто, ми не маємо жодних індексів взагалі для позначення цих ділянок доріг. І так само ми не можемо автоматично присвоювати їм індекс “М-28”, як пропонуєте зробити Ви, оскільки це прямо протирічить Переліку, в якому відповідна колонка в рядках з “під’їздами” пуста. Тому, очевидно. що у випадку використання Постанови, як єдиного першоджерела індексації доріг держзначення, ми маємо лишати усі теги, споріднені з ref, пустими. Але Ви у своєму дописі, цитата “Тому тут діє наступна класифікація по індексах: назва дороги (М-, Н-), Обхід м. ***(об’їзд м. ****), назва Під’їзду (до порту “Южний”)”, плутаєте “Найменування автомобільної дороги” та “Індекс”. Назвою будь-якої українською дороги державного значення є значення (прошу вибачення за тавтологію) з першої колонки Переліку, і цю назву треба вставляти в name або в description, згідно угод, затверджених у вікі у відповідних статтях. Для індексу (ref) ми можемо використовувати виключно значення з колонки “Індекс”. І тут вже у нас виникає прогалина, оскільки ми не маємо цього значення в Постанові для деяких найменувань доріг (переважно, “під’їздів”, “обходів”). Присвоєння їм індексу останнього найменування дороги з заповненою колонкою “Індекс” є некоректним, оскільки це вже іде за межі документа, бо в самому ньому ніде не сказано, що ці найменування є якимись частинами дороги з індексом, вони лише долучаються до неї (і то це теж важко визначити, послуговуючись лише Постановою). Отже, саме тому Ваша пропозиція з ref=M-28 для обходу Одеси є некоректною з точки зору Постанови №55, на яку Ви посилаєтесь.
Але повернемось до вашої ієрархії “Закон, ПКМУ, наказ Укравтодору”. Отже, Закон і ПКМУ ми вже успішно розібрали і визначились з тим, що ж там насправді є, а чого немає (що є дуже важливим в правовій дискусії). Тому спустимося ще нижче по запропонованій ієрархії до “Наказу Укравтодору”. І що ж ми бачимо? Як манна небесна. до нас спускається той самий занехаяний та відкинутий в сторону, як некоректний, kmplus, в якому ми можемо знайти усі “під’їзди” та “обходи” за їх найменуванням з ПКМУ №55. І там вже є значення індексів, котрі відсутні в ПКМУ! Хай не у форматі Постанови, не в колонці “Індекс”, але і такого варіанту нам цілком достатньо для того, щоб заповнити пустий тег ref (нагадую про це, ми не можемо писати геть нічого до цього тегу у значення згідно ПКМУ, бо це не передбачено нею) цим індексом. І тепер ми вже можемо сміливо використовувати інформацію від САД для заповнення прогалин у індексації такого роду доріг.
Тому, якщо підсумувати вищесказане, я повністю підтримую Вашу ієрархію законодавства про автомобільні дороги, проте не підтримую Ваше “вільне прочитання” ПКМУ №55, котра цілком чітко “роздає” індекси звичайним дорогам (маршрутам), і так само чітко не “роздає” їх для усіх “під’їздів” та “обходів”. Вільного прочитання таких серйозних правових актів для поважного мапера бути не може. А, отже, ми маємо повне право йти далі вниз по ієрархії у пошуку даних для тегу ref у цих доріг. І, на щастя, ми знаходимо ці дані на ресурсі Укравтодору kmplus, який цілком можна розглядати, як службову інструкцію Укравтодору, оскільки офіційно належить йому. Тому давайте не будемо заглиблюватись в оці от бюрократичні речі, а краще подумаємо про технічні моменти, що супроводжують оформлення такого роду доріг. Думаю, решта “дорожньої спільноти” OSM долучиться до нашої дискусії і висловить свої думки. або ж підтримає когось із нас.
Дякую!