Autor pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, może te dane są do czegoś potrzebne, chociaż w to wątpię
Do usunięcia.
Nawet jeśli coś ma tam powstać to i tak jest to błędne otagowane.
Ten użytkownik już w przeszłości dodawał wyimaginowane rzeczy: https://www.openstreetmap.org/user_blocks/3766
Witam,
we Wronkach jest coś nie tak z przejazdami kolejowymi / tunelami:
https://www.openstreetmap.org/changeset/53237044#map=17/52.70627/16.37505
Jak kompiluję sobie mapę na Garmina to:
- ten po lewej ul. Sierakowska - przechodząca tunelem POD torami jest ok,
- środkowy - ul. Powstańców Wielk. - przechodząca tunelem POD torami generuje się jako przerwa w ulicy,
- ten po prawej - ul. Poznańska/Nowowiejska Powstańców Wielk. - przejazd naziemny strzeżony generuje się też jako przerwa.
No i potem Garmin kieruje zawsze przez Sierakowską, bo tylko tam widzi przejazd.
Możecie to sprawdzić / poprawić?
Czym to generujesz? Dane OSM wyglądają mi na OK
Generuję skryptem zrobionym na bazie pierwotnej wersji Rogala:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=11155
Osmosis a potem mkgmap w javie.
Przerobiłem skrypt dla siebie, ale bez rewolucji, raczej względem nowych składni Pythona.
Cześć, możecie mi podpowiedzieć czy dobrze oznaczyłem to skrzyżowanie i co zrobić z turn:lanes?
- ul. Przy Moście (2 pasy w stronę skrzyżowania) to wylot drogi jednokierunkowej, ale jest na niej pas dla rowerów do jazdy w przeciwnym kierunku (wjazd na skrzyżowaniu). Nie można z tej ulicy skręcać w lewo (dotyczy również rowerów);
- z Legionów Piłsudskego (1 pas) nie można skręcić w lewo;
- z Rollego (1 pas) tylko rowery mogą jechać prosto;
Mam wątpliwości jak powinny wyglądać turn:lanes dla Rollego - teraz dałem turn:lanes:forward=left;right, ale brakuje mi tu informacji o rowerach na wprost. To nie błąd?
-
jak rowery mają inne skręty niż samochody to można użyć https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:turn:bicycle:lanes (otagowałem to tam)
-
jak jest tylko jeden pas to turn:lanes dużo nie wnosi (choć błędne nie jest)
-
nie widzę problemów
Przetłumaczyłem częściowo https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:turn:bicycle:lanes (zachęcam do korekty i dokończenia - i dania znać jak coś niejasne)
Szybkie pytanko: jakiś czas temu, czyszcząc formatowanie daty natrafiłem na te 2 węzły będące częścią ścieżek:
https://www.openstreetmap.org/node/8861298515
https://www.openstreetmap.org/node/3564079640
Wyczyściłem z nich tagi, (niepotrzebnie powielone - były też na ścieżkach). Teraz, mimo ze węzły są nieotagowane, to Osmose cały czas wypluwa na nich błąd formatowania daty. Myślałem, że może jest tam jakiś zdublowany węzeł, ale nie - wyraźnie wskazane są te konkretne węzły. O co chodzi?
Rozumiem, że klikałeś “poprawione” i znowu się pojawiały?
Osmose w przypadku niektórych błędów niecodziennie odświeża bazę i może dlatego nie zauważył zmian. Kliknij na czerwony przycisk i nie będą się już pojawiać.
Czy mógłby ktoś sprawdzić i, w razie potrzeby, nanieść na mapę zmiany w organizacji ruchu na nowej DW 801 w ciągu obwodnicy Dęblina (proszę o ewentualne poprawki w przebiegu całej infrastruktury)? Chciałbym, żeby ktoś także ewentualnie poprawił dane w moich zestawach zmian na terenie gminy Dęblin oraz, w razie potrzeby, dodał nowe.
Podobna treść jest na mapie uwag (skrzyżowanie ulic: Stanisława Staszica i Towarowej w Dęblinie). W przypadku naprawy danych można oznaczyć tę uwagę jako zakończoną.
Hej, byłbym w stanie to poprawić, nie mam jednak planów/zdjęć, żeby w tej sprawie coś zrobić. Jeśli jesteś lokalny, najlepiej będzie jeśli przeprowadzisz te zmiany samodzielnie, ja potem poprzeglądam czy nie ma jakichś większych błędów. Ja nic konkretnego nie mogłem znaleźć, a chyba nie mamy innego lokalsa, więc nic więcej nie poradzimy.
https://www.openstreetmap.org/note/2917601 https://www.openstreetmap.org/user/skysawa2010/history - jest w tych edycjach coś wartościowego?
Jakby się uprzeć, to możnaby się częściowo zgodzić ze zmianą kategorii niektórych odcinków dróg (chociaż zrobione dość uznaniowo i bez komentarza), ale oznaczenie jako gotowych planowanych dróg, na których nikt nawet nie wbił łopaty w ziemię, wg mnie kwalifikuje to do cofnięcia.
syntex wycofał te edycje
Dodałem przebieg z danymi na mapie tej obwodnicy od A. Mickiewicza/T. Kościuszki do wiaduktu nad torami kolejowymi. z kolegą @Kaziu Kisiel rozmawiałem i jako tambylec/tubylec może teraz nanosić aktualny stan oddania poszczególnych fragmentów infrastruktury. Mi pozostało nanieść jeszcze fragment Podchorążych do przejazdu kolejowego poniżej wiaduktu (na mapie).
Zauważyłem ostatnio, że użytkownik olo81 kasuje z nazw ulic imiona patronów, np. tu albo tu. Ogólnie mnóstwo ulic w okolicy ma same nazwiska w nazwie. Co prawda moim zdaniem tak to powinno wyglądać od początku, ale nie kojarzę, żeby coś się w tej materii zmieniło. Czy ktoś mógłby rzucić okiem i powycofywać? Część zmian jest dość starych.
Jak ktoś nie jest wandalem to warto dać mu znać. Zrobiłem to w https://www.openstreetmap.org/changeset/112806418
Kasuje bo nie ma imion ani na geoportalu ani na tabliczkach.
Bardzo dużo jest takich miejsc w Dąbrowie Górniczej.
Ja nie do końca wiem kto jest wandalem a kto nie. Raczej nie przeglądam changesetów (o ile nie zauważę czegoś dziwnego), więc większości nicków w ogóle nie kojarzę.
olo81: Zawsze było mówione, że imię i nazwisko zawsze wpisujemy do name, niezależnie co tam jest oficjalnie dlatego się trochę zdzwiłem jak zobaczyłem całe miasto z samymi nazwiskami. Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć czy dobrze myślę?
+1