Gdzie można sprawdzić z jakiej daty jest podkład z geoportalu? Geometria ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej doprowadziła mnie do wątpliwości.
Chodzi o ortofotomapę? Jej aktualność można sprawdzić na https://mapy.geoportal.gov.pl/: grupa warstw „Skorowidze” → podgrupa „Ortofotomapa” → „Ortofotomapa wg aktualności”, następnie klikamy na interesującą nas lokalizację.
W tym przypadku zdjęcia pochodzą z 9.05.2021.
Tak, o ortofotomapę mi chodziło. Dzięki za sprawdzenie, teraz już wiem co się podziało.
Ja bym oznaczył tak:
surface=compacted
compacted to rodzaj unpaved, a ta nawierzchnia kwalifikuje się IMHO jednoznacznie jako paved.
http://www.terraway.pl/images/plgrzyb.jpg
Edit: Strzelam, że w surface=resin_bonded o to właśnie chodzi, no ale 12 użyć…
surface=paved najbezpieczniej, ale można próbować z surface=terraway (3 użycia).
Jak ktoś zrobi takiej nawierzchni zdjęcie gdzie będzie widać że się różni od innych to stronę na Wiki mogę zrobić.
(zdjecie albo musi być wrzucone na Wikimedia Commons albo na OSM Wiki albo gdzieś indziej - ze zgodą autora na używanie na jakiejś otwartej licencji - https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Licensing/pl )
Albo jak ktoś na Wikimedia Commons znajdzie to też niech da znać
Zgodnie z tym opisem to powinno być właściwie resin_bound, a nie resin_bonded… No ja się nie podejmuję decydować, co należałoby propagować
https://www.sureset.co.uk/about/resin-bound-vs-resin-bonded/
No właśnie nie wiedziałem czy Terraway to nazwa własna i czy istnieje jakiś angielski odpowiednik, częściej używany. I też nie wiem, czy ta nawierzchnia jest popularna, czy rzadko używana. W sumie tylko raz ją widziałem.
Czyli to resin_bound to to samo co terraway?
Ja analizując opis na stronie Terraway doszedłem do wniosku, że to jest to samo, co resin bound (a nie: bonded) opisane tutaj. Ale budowlańcem nie jestem. Jak na złość w taginfo występuje tylko resin_bonded.
Podobnie nazwy własne nawierzchni sportowych zostały uogólnione do pojęcia surface=acrylic.
Wydaje mi się, że widziałem takie nawierzchnie w jakimś parku. Także misy drzew na warszawskim placu Konstytucji są czymś takim wypełnione, zastanawiałem się nawet, czy to jest przepuszczalne, bo kiedyś były tam po prostu metalowe kraty.
https://www.google.com/maps/@52.2227062,21.0156648,3a,15y,240.69h,81.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBhRJJgyP4N1XUFnDAoJmmg!2e0!7i16384!8i8192
+1
Ewentualnie, idąc w stronę wspomnianego surface=acrylic, to tutaj pasowałoby też surface=epoxy. A jakby się uprzeć, to właściwie oba te rodzaje nawierzchni kwalifikują się jako resin_bound, czyli mieszanki żywiczno-mineralne.
Zdecydowanie tunnel=culvert ze względu na wkopanie w ziemię.
Czy jest jakiś “limit wielkości” minironda? Wg wiki jedyną różnicą między rondem a minirondem jest przejezdność wyspy, więc to rondo w Sieniawie powinno być minirondem? (wysokość wysepki nieco lepiej widać w google’u, ale nie chcę go bezprośrednio linkować).
To może chociaż podlinkuj samo rondo, bo Mapillary pokazuje mi pustą stronę…
A to dziwne, bo mi działa jak trzeba. To co wrzucił Marek-M to właśnie to rondo. Teraz jest źle oznakowane, wyjaśniłem już z autorem trawy na środku, że to błąd, nic się tam nie zmieniło ostatnimi czasy.
No to to co Gugiel pokazuje w ogóle nie ma wiele wspólnego z rondem…
Za to Mapillary (nie wiem czemu nie wyświetla mi się w firefoxie, a w chrome bez problemu) pokazuje, że niektórzy tną to rondo środkiem