Je moet in de Arcgis viewer de request-URL voor een tile bekijken in de developers console.
Voor AHN3 staat er in de URL op één plek bijvoorbeeld “AHN2”
Je moet in de Arcgis viewer de request-URL voor een tile bekijken in de developers console.
Voor AHN3 staat er in de URL op één plek bijvoorbeeld “AHN2”
Het enige dat ik voor elkaar krijg is dit:
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage
Maar als ik de laag daarna aanslinger zegt hij HTTP error 200.
De AHN4 werkt in JOSM
Als je hier de .jos file op haalt voor AHN dan zit de werkende AHN4 er in. Als je dan als eerste de .jos file open, dan kan je met je project beginnen.
of
Als je die file in een notepad open, dan zoek je de htpps string op voor AHN4 maaiveld en ruw dat zijn de belangrijkste.
En voeg je het zelf in.
edit aangepast, zie 2 past verder
maaiveld AHN4
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22AHN2%20-%20Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
ruw AHN4
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DSM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22AHN2%20-%20Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Ik krijg die niet werkend.
de & vervangen door &
AHN4 maaiveld hillshade
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22AHN2%20-%20Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
AHN4 ruw hillshade
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DSM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22AHN2%20-%20Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Ja die werkt!
Dus Edit > Preferences > Imagery > klik op +WMS
Bij 6 de link van Allroads plakken
Bij 7 een naam geven
Op OK klikken
Afgelopen week werkte AHN4 niet meer.
Esri geeft aan dat men de renderingsrulestring heeft aangepast.
Dit zal ook voor AHN2 en 3 gebeuren, planning eind januari.
AHN4 Maaiveld
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
AHN4 Ruw
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DSM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Uploaden, verwerkt. . jos zip files met AHN vernieuwd.
Verschil in contrast issue, AHN4 en AHN3, er is contact opgenomen
Informatie over extra hillshade laag in link.
Bij AHN 4 vond ik het contrast veel minder dan AHN 3.
Maar toen heb ik:
%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22
veranderd in:
%22rasterFunction%22:%22Hillshade - Multidirectionaal%22
En dat maakt een groot verschil, dit is zonder:
Dus even de geüpdate links:
AHN4 hillshade:
wms:https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
AHN4 hillshade meer contrast:
wms:https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade - Multidirectionaal%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Bij de laatste lijkt het alsof de zon van twee kanten tegelijk komt
Er is contact met ESRI geweest, men constateert, dat het nog niet klopt, dat gaan ze de komende tijd bekijken. Men heeft zaken opnieuw opgestart.
De Multidirectionaal AHN4 laag werkt op het moment niet.
Voor op de website heb ik de renderingscode kunnen aanpassen
OSMOK
Daar staan een paar testlagen bij.
Waarbij de AHN4 er uit ziet als AHN3
In JOSM krijg ik het niet voor elkaar, krijg een 400 tile error.
De name van mulidirectionaal is veranderd, omgezet werkt het ook niet, bij de website wel.
In een ander topic wordt de “AHN4 maaiveld TEST renderingsrule - Hillshade” aangehaald, met het verzoek in JOSM te gebruiken, m.a.w. een betere laag voor OSM bewerkingen.
Wachtend op een oplossing.
De AHN3 maaiveld hillshade laag (die ik meestal gebruik) werkt sinds een paar dagen niet meer in JOSM.
Is de “AHN4 maaiveld TEST renderingsrule - Hillshade” al werkend te krijgen ?
Met de volgende link werkt AHN4 maaiveld hillshade nu in JOSM (vergelijkbaar met AHN3 maaiveld hillshade):
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Stretch%22,%22rasterFunctionArguments%22:%7B%22StretchType%22:6,%22Statistics%22:%5B%5D,%22DRA%22:true,%22UseGamma%22:true,%22Gamma%22:%5B1%5D,%22ComputeGamma%22:false,%22MinPercent%22:2,%22MaxPercent%22:2,%22Raster%22:%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D%7D,%22variableName%22:%22Raster%22,%22outputPixelType%22:%22U8%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Waar moet ik die invullen? Ik krijg hem niet aan de praat
Ik heb de jos file aangepast:
<layer index="5" name="AHN4 maaiveld hillshade (OSM + Private Licence !! OK)(wms)" type="imagery" version="0.1" visible="false">
<name>AHN4 maaiveld hillshade (OSM + Private Licence !! OK)(wms)</name>
<type>wms</type>
<url>https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Stretch%22,%22rasterFunctionArguments%22:%7B%22StretchType%22:6,%22Statistics%22:%5B%5D,%22DRA%22:true,%22UseGamma%22:true,%22Gamma%22:%5B1%5D,%22ComputeGamma%22:false,%22MinPercent%22:2,%22MaxPercent%22:2,%22Raster%22:%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D%7D,%22variableName%22:%22Raster%22,%22outputPixelType%22:%22U8%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}</url>
<customHttpHeaders>{}</customHttpHeaders>
<show-errors>true</show-errors>
<automatic-downloading>true</automatic-downloading>
<automatically-change-resolution>true</automatically-change-resolution>
</layer>
Ik ga niet met die .jos lopen klooien.
Zo te zien is het een WMS dus dan zou er een WMS-url moeten zijn.
Voor het AHN4 Hillshade gebruik ik deze: https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule={"rasterFunction":"Hillshade"}&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Is die van jou anders?
Je kunt een kopie maken van de .jos file en anders noemen (bijv. met test in de naam) en daar de wijziging in doen. En dan daarop dubbelklikken om JOSM te openen.
Mijn WMS-url is inderdaad anders. Via “Uitgelijnde afbeelding …” rechtstreeks toevoegen levert bij mij 400 foutmelding op. Via de .jos file gaat het wel goed. Ik weet niet waar dat precies in zit.
Ik weet niet waar dat precies in zit.
de parameters tekens in de wms string moeten anders zijn dan de tekens in de .jos file.
verschil in gebruik:
&
ampersand &
etc.
Is maar net, bij welke methode wat slikt.
De korte parameter, zoals die nu in de .jos staat, daar gebruiken we name “Hillshade” bij de renderingRule opvraag, als je
“AHN - Hillshade” gebruikt krijg je het volgende.
Alleen deze naam veranderen.
Zie name
Geeft bij “Hillshade”. egale styling maar niet zo veel detail.
Schijnbaar reageert de ESRI server door het volgende plaatje te geven. Gelijke tiles visualisatie
Geeft bij alleen name verandering “AHN - Hillshade” hier is elke tile apart gerendeerd, zo krijg het een blokkerig geheel.
Ook de url die jij aan geeft met veel meer parameters geeft dit resultaat. Hoewel daar “Hillshade” in de parameter staat, de get aanvraag naar ESRI en hoe ESRI het behandeld geeft dit resultaat, blokkerige tiles , styling verschillen met naast liggende tiles. Dat werkt niet lekker.
Dit effect, forum post
Heeft te maken met viewpoort.