You are not logged in.

#26 2021-10-10 23:04:19

cytryn
Member
Registered: 2021-08-08

Re: Zmiana nazwy miejscowości: Nowa Karczma -> Piaski

Nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie (konstruktywna krytyka mile widziana), ale przyszła mi do głowy pewna możliwość przynajmniej częściowego pogodzenia obu tych metod. Możnaby mianowicie takie miejscowości, o jakich tu piszemy, tagować place=suburb w zgodzie z podziałem administracyjnym oraz dodatkowo dawać suburb=isolated.
Potencjalne zalety:

• pozwoliłoby zachować całkowitą spójność z danymi urzędowymi,

• wyraźnie wskazuje na geograficzną i historyczną odrębność tak oznaczonych obszarów od miast, których formalnie są częścią, czyniąc za dość potrzebie ich odróżnienia od typowych dzielnic znajdujących się w obrębie miast - więc cel zostaje w pełni osiągnięty,

• użycie ogólnej wartości isolated nie generuje problematycznego i uznaniowego klasyfikowania danej miejscowości-dzielnicy jako town lub village (odpada problem weryfikowalności),

• dzięki temu, że wszystkie są oznaczone na podstawowym poziomie jako place=suburb zachowane jest jednolite renderowanie.

Wygląda na to, że klucz suburb dotychczas nie ma zdefiniowanego żadnego ogólnie przyjętego zastosowania ani zestawu wartości, stosowany jest głównie w Niemczech (http://overpass-turbo.eu/s/1bV3) - dość nietypowo zresztą - zamiast użycia is_in:suburb, więc wykorzystanie tagu w zaproponowany sposób nie powinno powodować żadnych problemów.
Jak Wam się to widzi?

#27 2021-10-11 12:22:38

rmikke
Moderator
From: Warszawa
Registered: 2014-11-14
Website

Re: Zmiana nazwy miejscowości: Nowa Karczma -> Piaski

cytryn wrote:

Nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie (konstruktywna krytyka mile widziana), ale przyszła mi do głowy pewna możliwość przynajmniej częściowego pogodzenia obu tych metod. Możnaby mianowicie takie miejscowości, o jakich tu piszemy, tagować place=suburb w zgodzie z podziałem administracyjnym oraz dodatkowo dawać suburb=isolated.

Mi się podoba smile

Board footer