In ons waterlandje komt het geregeld voor dat er een weg/pad/spoor over een dijk loopt. Onder het mom van “one feature, one OSM element” mag een weg over een dijk niet worden getagd met highway=* + man_made=dyke. Embarkment=yes is echter te generiek want een embarkment (verhoging) hoeft geen dijk te zijn.
Ik heb embankment=dyke gedocumenteerd als in_use omdat het al meer dan 200x was gebruikt. Het is een goede tag om aan te geven dat een weg verhoogd op een dijk ligt maar waarbij nadrukkelijk wordt aangegeven dat het een dijk betreft en niet een simpele verhoging om bijvoorbeeld naar een brug toe te werken.
Is het prima als ik de situaties in NL waarbij highway=* en man_made=dyke gecombineerd zijn ga vervangen naar highway=* + embankment=dyke? Het zijn ongeveer 300 gevallen in NL. Ik vind het prima om even per geval te kijken en niet alles in een keer te vervangen maar tis natuurlijk wel gemakkelijk.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:embankment
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:embankment=dyke