Een postcodekaart maken?
Als je handig bent met GIS-software kun je volgens mij de data van PDOK gebruiken. Heb je OSM niet nodig.
Of zeg ik iets geks?
Wellicht is de data in de toekomst nog eens handig voor een vergelijkbaar project. Het is niet zoals de is_in tags die al bijna overal weggehaald worden. Ik zou dit lekker laten staan.
Van “internationaal veel gebruikt” tot “wellicht in de toekomst”, dat gaat wel heel snel…
Ik heb de wiki maar eens gelezen. Als iemand dit nu zo voorstellen zou ik er tegen stemmen: geen enkele use case (“je kan een mooi gekleurd plaatje maken” is geen use case), weinig tot geen ground truth en bovendien redundant. Nu het er eenmaal is, och, ik ga het zelf niet weghalen maar ben er ook niet op tegen als iemand het zou doen, zolang er geen enkele konkrete toepassing bekend is.
Het ging nu over postal_code in Nederland, dat duurt niet lang.
Cosmogony maakt volgens taginfo en de daar gegeven links in de data geen gebruik van postal_code, maar wel van de admin boundary’s. Het doel is om geografische regio’s te bieden, niet postcodegebieden.
Los van de discussie of postal_code wel of niet verwijderen, als het verwijderd wordt, wat gebeurt er dan met nodes zoals deze? Wordt de gehele node dan weggegooid, of blijft de node dan staan met alleen de tag source=AND?
Source=AND kan zowizo weg, postal_code op een kruisingnode is ook zowizo niet goed, en hij ligt ook nog midden in het 2408 gebied. Dus los van het nut van postal_code, deze tags kunnen weg.
Ligt er aan.
Iemand heeft dit gebruikt: is_in:city='s-Gravenhage
Als iemand het belangrijk vindt om die specifieke naam te gebruiken in plaats van Den Haag dan gooi ik dat niet weg. Ik heb alleen tags weggegooid waar de naam dubbel bestond; een keer in de tag en een keer in de boundary die er omheen ligt.
Zowel Den Haag als 's-Gravenhage is correct. Den Haag is het gebruikelijkst.
Den Haag is de oudste benaming. Die gaat terug op Die Haghe (‘het omheinde terrein, jachtgebied’). Later dook de chiquere benaming des Graven hage op. De betekenis daarvan is ‘het jachtgebied van de graaf’.
De gemeente hanteert zelf de benaming Den Haag, behalve in officiële stukken, zoals geboorte- en huwelijksakten. Daarin wordt 's-Gravenhage gebruikt.
De laatste is in OSM fout want wij gebruiken geen afkortingen.
Dus wil je zowel Vlaams puur als OSM puur zijn dan is het óf Den Haag óf Des Graven Hage