OK, ja tu głównie mam na myśli warunki miejskie, gdzie powstają takie wyspy “lasu”, które są de facto zielenią przyuliczną albo podwórkową, a których granica i kształt zależy głównie od tego, z jakiej perspektywy wykonano zdjęcie lotnicze, na podstawie którego zostały wyrysowane.
Czy dałbyś radę to zmienić? Okazało się, że cudzysłów w nazwie ulicy rozwala mi kwerendę w overpassie…
Jest sobie w Słomnikach ulica Majora Henryka Dobrzańskiego “Hubala” […]
[…] Okazało się, że cudzysłów w nazwie ulicy rozwala mi kwerendę w overpassie…
Czy dałbyś radę to zmienić? Okazało się, że cudzysłów w nazwie ulicy rozwala mi kwerendę w overpassie…
Zmienione na zgodne z PRG/TERYT i oznakowaniem w terenie, przy okazji uzupełniełem też bieżące braki w punktach adresowych przy tej ulicy.
OK, ja tu głównie mam na myśli warunki miejskie, gdzie powstają takie wyspy “lasu”, które są de facto zielenią przyuliczną albo podwórkową, a których granica i kształt zależy głównie od tego, z jakiej perspektywy wykonano zdjęcie lotnicze, na podstawie którego zostały wyrysowane.
Albo taki park, teraz z mapy można odczytać, że składa się głównie z lasu:
https://www.openstreetmap.org/#map=18/52.19746/21.02131
https://www.openstreetmap.org/way/943354925
Tu dla odmiany geometria ma kształt prostokątny, jak wyznaczają otaczające alejki, ale dwa drzewa wystarczają, żeby autor oznaczył obiekt jako wood zamiast grass.
Jeszcze inne pytanie: czy Waszym zdaniem skrzyżowanie drogi pieszej z drogą dla rowerów kwalifikuje się na tagowanie highway=crossing, footway=crossing itp.?
W jaki sposób otagować zamkniętą galerię handlową? W Krakowie upadła Galeria Plaza, ale budynek z wielkim napisem “Plaza” wciąż stoi, więc nie jestem pewien jak to rozegrać.
disused:shop=mall
name=Plaza
Jeszcze inne pytanie: czy Waszym zdaniem skrzyżowanie drogi pieszej z drogą dla rowerów kwalifikuje się na tagowanie highway=crossing, footway=crossing itp.?
Dobre pytanie. Z jednej strony wydaje się to trochę przerostem formy, ale z drugiej często w takich miejscach są wymalowane pasy na ścieżkach rowerowych, więc być może ich oznaczanie na mapie byłoby uzasadnione. Poza tym, czy w przypadku braku highway=crossing walidator nie będzie wypluwał błędu przecinających się dróg?
Z innej beczki: czy building=foundation będzie właściwym opisem dla wybetonowanego placu przeznaczonego, żeby np. sezonowo postawić na nim jakiś kontener, toaletę lub budkę/kiosk z pamiątkami?
Z innej beczki: czy building=foundation będzie właściwym opisem dla wybetonowanego placu przeznaczonego, żeby np. sezonowo postawić na nim jakiś kontener, toaletę lub budkę/kiosk z pamiątkami?
Jeśli to wybetonowanie to tylko utwardzenie nawierzchni, a nie fundament, to IMHO nie.
Co może być alternatywą? O ile w ogóle jakaś jest?
Z innej beczki: czy building=foundation będzie właściwym opisem dla wybetonowanego placu przeznaczonego, żeby np. sezonowo postawić na nim jakiś kontener, toaletę lub budkę/kiosk z pamiątkami?
Nie, bo każdy building=* powinien mieć co najmniej jedną kondygnację.
Jeśli plac to może pasuje highway=pedestrian + area=yes + surface=concrete.
Nie, bo każdy building=* powinien mieć co najmniej jedną kondygnację.
O widzisz, o tym nie pomyślałem.
Jeśli plac to może pasuje highway=pedestrian + area=yes + surface=concrete.
Nie, nijak to nie pasuje na deptak. Za to dokopałem się na TagInfo do man_made=foundation w ilości całych 27 użyć Wprawdzie taki opis bardziej mi się kojarzy z fundamentem pod jakieś urządzenia techniczne (np. pod żuraw), ale skoro odradzacie building, to chyba właśnie w tę stronę pójdę.
Nie, nijak to nie pasuje na deptak.
No to highway=footway + area=yes.
Gdzie można sprawdzić z jakiej daty jest podkład z geoportalu? Geometria ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej doprowadziła mnie do wątpliwości.
Gdzie można sprawdzić z jakiej daty jest podkład z geoportalu?
Chodzi o ortofotomapę? Jej aktualność można sprawdzić na https://mapy.geoportal.gov.pl/: grupa warstw „Skorowidze” → podgrupa „Ortofotomapa” → „Ortofotomapa wg aktualności”, następnie klikamy na interesującą nas lokalizację.
Geometria ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej doprowadziła mnie do wątpliwości.
W tym przypadku zdjęcia pochodzą z 9.05.2021.
Tak, o ortofotomapę mi chodziło. Dzięki za sprawdzenie, teraz już wiem co się podziało.
Ja bym oznaczył tak:
surface=compacted
compacted to rodzaj unpaved, a ta nawierzchnia kwalifikuje się IMHO jednoznacznie jako paved.
http://www.terraway.pl/images/plgrzyb.jpg
Edit: Strzelam, że w surface=resin_bonded o to właśnie chodzi, no ale 12 użyć…