operator=PKO BP czy operator=PKO Bank Polski?

Która wersja jest lepsza na bankomatach?

operator=PKO BP

czy

operator=PKO Bank Polski

?

Mam wrażenie że to drugie byłoby lepsze (ale w tym momencie jest kilka razy mniej popularne).

Według mnie PKO BP jest powszechniejsze z jednego powodu - jakby rozwinąć nazwę konkurencji PKO SA na Spółkę Akcyjną to dotyczyło by obu banków (w sumie nie jestem pewien ale chyba oba są spółkami akcyjnymi).

W codziennej rozmowie mówi się BP albo SA, czyli skrótami właśnie.

Faktem jest, że rozróżnienie na PKO BP i PKO SA jest wciąż silnie zakorzenione, zwłaszcza w mowie. Z drugiej strony ten drugi bank na piśmie od dość dawna występuje jako Pekao, w NSI jest Bank Pekao do czego parą jest bardziej PKO Bank Polski, także z rozwiniętym słowem bank.

A może operator=PKO Bank Polski i dodatkowo wspomóc się którymś ze spotykanych (rzadko bo rzadko, ale jednak) tagów: operator:abbr lub operator:short = PKO BP?

Nie wiem właściwie, czemu dyskusja jest akurat o operatora, bo chyba jasne, że name na obiekcie banku powinno być takie samo.

Bo sprzątam tagi operator na bankomatach w ramach poprawiania StreetComplete :slight_smile:

ale tak, pewnie to samo dotyczy też tagów name na bankach

Czyli PKO BP jest jednak preferowane…

Ja bym został przy PKO BP

PKO BP, bo krótsze.

PKO w komunikacji z klientem czyli nad wejściami do oddziałów, w reklamach, w logo na stronie stosuje PKO Bank Polski, więc według mnie powinna to być forma preferowana. Jeżeli ma być jak najkrócej, to PKO jest jeszcze krótsze od PKO BP, a nadal odróżnialne od Pekao, tylko po co? Chyba nikt nie ma zamiaru wyświetlać tych nazw na zegarku.

Mam konta w obu bankach i osobiście prowadzę korespondencje z nimi/o nich używając oficjalnych nazw:
“name=”

  1. Bank Pekao SA
  2. PKO Bank Polski
    Tak przynajmniej są rozpoznawalne za granicą.
    Dla pozostałych skrótów proponuję stosowanie dodatkowych tagów, takich jak:
    “short_name”; “sorting_name”; “alt_name”.