Proponuję automatycznie wykasować błędną nazwę opisową name=“Pomnik przyrody” tam gdzie jest już denotation=natural_monument
Chodzi o 3000 obiektów, głównie to co wmyrda zaimportował na podkarpaciu: http://overpass-turbo.eu/s/1aEo
Proponuję automatycznie wykasować błędną nazwę opisową name=“Pomnik przyrody” tam gdzie jest już denotation=natural_monument
Chodzi o 3000 obiektów, głównie to co wmyrda zaimportował na podkarpaciu: http://overpass-turbo.eu/s/1aEo
Popieram
A nie lepiej byłoby zrobić z tego zadanie w MapRoulette, czy coś? Żeby wstawiać właściwe nazwy, zamiast tylko kasować?
Oczywiście, można najpierw skasować, potem zrobić zadanie.
Większość z nich pewnie nie ma żadnej nazwy. Na gatunek jest osobny klucz, do wskazania, że jest to kamień, jest osobny tag itd. Brak nazwy zapewne częściej był powodem wpisania w name=* “Pomnik przyrody” niż brak danych.
Typowy pomnik przyrody nazwy nie ma. W Krakowie znam kilka okazałych drzew z tabliczkami pomnika przyrody, sporo nie ma - z tego co wiem - prawdziwej nazwy. Na pewno nie mają w terenie żadnej tabliczki. Dla takich bezimiennych nie spotkałem z użyciem nazwy na nie, nawet jak było drzewo głównym tematem tekstu.
No to jestem za automatem
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mechanical_Edits/Mateusz_Konieczny_-_bot_account/fix_descriptive_names_on_natural_monuments_in_Poland - dokumentacja na Wiki
Na wiki masz nieprawidłowy opis punktu:
Racja, poprawione, dzięki
Edycja zakończona