Even aandacht!
Het is al eerder hier aan de orde geweest, huizen die enkel vergunning verleend als status hebben in de BAGviewer worden niet geïmporteerd. Nu worden er meermaals huizen geïmporteerd die daandejong hier vermeld.
Eerder is er al op de kaart o.a. bij Hoef en Haag en bij Rosmalen de foutieve geïmporteerd huizen terug gedraaid.
Nu zijn er weer huizen geïmporteerd met enkel de status bouwvergunning verleend terwijl er nog niks gaande is.
Vanwege mijn werk wordt ik de laatste tijd regelmatig aangesproken door andere mappers die zich hier aan ergeren. Zouden jullie hierop willen letten ?
Het lijkt er inderdaad op dat een aantal BAG-importverzoeken niet gebaseerd is op waarneming in het veld maar op iets anders (BAG kaart?). Voornamelijk bij grotere bouwplannen en niet bij individuele panden.
Ik heb geen analyse gedaan of deze verzoeken van een beperkt aantal mensen afkomstig zijn; anders zouden we die daarop kunnen aanspreken.
Ik ben nu ondertussen ook overgestapt naar het bekijken van de laatste satellietopnamen of daar iets van activiteiten te bespeuren valt, zo niet: dan het nadeel van de twijfel. Jammer natuurlijk dat deze stap noodzakelijk is.
Hier hetzelfde verhaal: eigen waarneming en dan pas edit. Behalve bij import, waar vertrouwen mag zijn op andermans waarneming. Desondanks heb ik ook de nieuwe SatDataPortaal ontdekt (sinds Aug) en gebruik sindsdien intensief, ook tijdens imports hier. Dan merk je op dat BAG soms achterloopt (nog op planning) en is import mogelijk. Ik merk dan ook dat bepaalde aanvragers, euh, voortvarend zijn; ik heb recent nog wat eerdere imports teruggedraaid (proposed of removed). Dus ik denk dat we hier goed bezig zijn, met de nieuwe satbeelden in de hand.
Hoe gaan we hier mee om, Nieuwe status: Afgewezen
Toelichting: Beste heer, Pandgeometrie staat goed in de BAG. Er is een vergunning verleend voor het vergroten van het pand. Ook telefonische met u besproken. Met vriendelijke groet BAG beheer De Ronde Venen.
Er is en dat komt meer voor een aanvraag gedaan en die is verwerkt in het BAG, maar dankzij de importeurs (BAGgers) staat het ook in OSM. Dat valt pas op als iemend er over struikelt door het aanwezige terras in te voeren, maar er staan meerdere van dit soort spookpanden in OSM, die misschien wel nooit gerealiseerd gaan worden.
Hoe kunnen we dat of die vervuiling voorkomen.