Het jos-kaartlagenbestand kan ik inlezen en ik kan overweg met layers. In dat jos-bestand zitten enkele AHN-lagen, maar er zijn er meer. Je kunt lagen toevoegen met +WMS of +WMTS (bij bv de BGT-lagen), en dat is wat ik wil maar me bij AHN niet lukt.
Als ik op +WMS klik dan moet ik de url invullen bij 2. enter GetCapabilities url. En dan bij 3 en 4 de gewenste laag ophalen. Dat gaat bij BGT goed. Maar bij AHN komt de foutmelding. Ook als ik de lagen precies zo kopieer van PeeWee32 of de url uit de jos-file.
Ik zie ook niet de “4. Verify generated WMS URL”.
Of moet ik in een heel ander venster zitten? Ik gebruik nu de “preferences/imagery”, dat lijkt mij goed.
Graag lees ik jullie inzicht en uitzicht uit deze materie.
Er zijn inderdaad meerdere AHN-lagen beschikbaar en ik ben heel hard op zoek geweest naar WM(T)S services die deze lagen ondersteunen.
Helaas is het WM(T)S aanbod voor AHN zeer beperkt, en is de set van alle lagen die beschikbaar zijn, enkel beschikbaar in een webservice waar JOSM niet mee overweg kan.
Wellicht heb ik er al een paar keer langs gekeken maar ik zie nu net in het riedeljte van OSGeo - 2021_quick_orthoHR erbij staan als achtergrond.
Die is wel zeer recent.
PDOK actueel lijkt nog steeds niet bijgewerkt in JOSM.
Na de installatie van versie 18193 van JOSM krijg ik een foutmelding als ik de NL_OSM_basis_ layers_ PL_AHN.jos file wil openen. O.a: Kan geen laag toevoegen ‘BGT Omtrekgericht (OSM OK(wmts)’: java.lang.IllegalArgumentExeption: java.net.SocketTimeOutExeption: Connect timed out
Is dit een probleem in JOSM of in de jos-file?
Als ik de fout negeer staan wel de AHN3 en 4, de NSO en de Luchtfoto 25cm lagen beschikbaar, maar de BGT en DKK lagen niet
Op een andere computer draait nog versie 18118 daar geen problemen.
Is dat een fout in JOSM of stelt die andere eisen aan .jos-files, waardoor deze foutmeldingen worden gegenereerd?
Afgevoerd: Luchtfoto actueel 25 cm
Toegevoegd: Luchtfoto Actueel_orthoHR 7,5 cm
Actueel heeft nu de 2021 images, wanneer landsdekkend de 2022 images aanwezig zijn worden de 2021 images door het Kadaster vervangen, zo hou je de actueel beelden zonder verdere aanpassingen aan de link.
Heb je Chrome? Ik heb hetzelfde probleem.
Oplossing: Op de link met de rechter muisknop, “linkadres kopiëren”, nieuw tabblad, “plakken” en op enter drukken.
Er zijn browsers die een beveiligingsmelding geven dat het bestand niet kan worden gedownload, omdat de site geen beveiligde verbinding kan leveren.
Dit vanwege het ontbreken van de s bij http https, je zal het dan alsnog moeten toestaan/bevestigen. En dat verschilt per browser.
Dit lijkt zo’n beetje standaard te worden. Als je vanuit een website met een https verbinding naar een download met http verbinding verwijst, dan wordt dit geblokkeerd. Hetzelfde geldt voor een https website die in een frame een andere website wil laten zien (met http).
Net even getest en https wordt uberhaupt nog niet ondersteund. Wellicht handig als de serverbeheerder (is dat Stefan?) even Let’s Encrypt configureert daar.
Deze doet het bij mij niet meer (Fout bij downlaoden[!] van tegels …/…Connection lost)
Op www.satellietdataportaal.nl kan ik zo gauw geen nieuwe laag vinden met de altijd de LATEST mosaic.
De meest recente is nu: 2021 september/oktober SuperVIew 50cm RGB (WMTS)
Het NSO website portaal wordt nu onderhouden door een andere partij.
Geoserve verzorgt de satellietbeelden, nu van hun eigen domein.
Hierdoor is de latest url niet meer werkend.
Geoserve wil een nieuwe latest WMTS opzetten.
Het is even afwachten.
Ik heb hetzelfde probleem en JOSM blijft zelfs actief als achtergrond process terwijl de app al beëindigd is. Alleen een Windows restart mag baten.
Ik heb jouw bestand geëdit en de NSO laag eruit gehaald (die gebruik ik toch nooit); maar dan blijft het zelfde probleem bestaan.
Als ik alle afzonderlijke lagen los in JOSM laad dan heb ik geen problemen met het vastlopen. Ik krijg alleen de AHN4 lagen in JOSM niet werkend. (dat ligt aan mijn kennis
Geen idee waar het mis loopt; maar ik ben fervent gebruiker van jouw .jos file; maar helaas is er nu niet mee te werken
Na verloop van tijd loopt JOSM dan toch vast. Waarschijnlijk dan toch op de PDOK laag.
Ik ben ook actief voor HOT / Missing Maps en als ik daar lagen inlaad kan ik zonder problemen uren mappen/valideren.
Heel waarschijnlijk loop je uit het beschikbare geheugen.
Als je computer nog voldoende geheugen heeft dan kan het zijn dat je java bij het opstarten meer gegeven moet geven, ik start java/josm op met “-Xms2048M -Xmx6144M”