Je kunt je bij iedere straat of winkel of dorp of bankje afvragen in welk gehucht, gemeente of provincie of land dat object zich bevindt. Zo bekeken moet ieder object in OSM een rits tags meekrijgen om dat duidelijk te maken.
Ik vind dat niet wenselijk.
Van de andere kant; kun je, bijvoorbeeld in Overpass Turbo, een zoekopdracht formuleren die een antwoord geeft op jouw vraag? (Bij welke woonplaats hoort Kuipersveer?)
Ik vermoed van wel al weet ik niet hoe.
Ik heb alle is_in=NL gewist in Nederland in zeven changesets. Bij iedere set controleerde ik of alle nodes binnen Nederland vielen.
Na een paar changesets kreeg ik een rate_limited-melding van Overpass. Kort gezegd kreeg ik geen data meer. Ik heb toen de eierwekker gebruikt om om de tien minuten een dataset binnen te halen en ik heb het zoekgebied vergroot.
Op die manier wou het wel
Bovendien kon ik niet meteen na het uploaden van een changeset een nieuwe zoekopdracht uitsturen omdat ik dan nodes binnen kreeg die ik al gewijzigd had. Er zit dus enige vertraging in de hard- en software, begrijpelijkerwijs
Ik wacht nu een week om te kijken of klachten komen over mijn zeven changesets. Daarna wil ik verder gaan met tags zoals is_in=Den Haag voor polygonen in Den Haag.
Die tags zijn even overbodig als is_in (postcodes zitten in het adres, hoeven niet op de weg). Misschien in een volgende mechanical edit, zodra de is_in’s opgeschoond zijn?
De laatste twee heb ik alleen gewist van nodes. Onder andere provincies hebben ook die tag maar die heb ik laten staan zodat mensen nog kunnen protesteren. Ik wil niet te snel gaan met alles in de prullenbak gooien.
Tevens kan het zijn dat ik niet alle bovengenoemde tags gewist heb en dat een paar door de mazen zijn geglipt maar ik ben nog niet klaar. Bovendien is de lijst nog niet afgewerkt hoor
Ik vind het welletjes.
Als iemand nog wil kijken hoeveel is_in’s en aanverwanten nog in Nederland zijn kun je dit invoeren bij de assistent in Overpass-turbo:
~is_in~".*" in NL
Edit: oei, maar goed dat ik even teruglees.
postal_code moet ook nog zie ik.
Dit is een plot van postal_code= in NL*
Dat zijn er zo’n 15000. Die ga ik niet eventjes verwijderen hoor.
A67-A67 heeft wat wijken met postcode gemaakt in Maastricht en Delft (hierboven te zien in roze).
Van postcodes heb ik geen verstand. Laat gaan dat debat
Nou, je hebt er veel werk in gestoken en de boel flink opgeschoond! Kudo’s!
Ik waardeer dit heel erg, ik geniet ervan als de dingen eenvoudiger worden.
Postcodes zijn voor mij ook geen bekend terrein, en eerlijk gezegd trekt het onderwerp mij niet zodanig dat ik me erin wil verdiepen.
Ik heb contact gehad met A67-A67 over de postcodes. Ook hij denkt dat postal_code verwijderd kan worden omdat de postcode in de adresnode staat.
Hierboven schrijf ik dat het 15000 tags zijn. Dat klopt niet; het zijn er volgens mij 5252 + 95 + 81 = 5428
Als geen bezwaren komen zal ik postal_code=* in Nederland binnenkort verwijderen.
Die postal code tags zijn volgens mij landsdekkend en worden internationaal veel gebruikt, ook voor data die Nederland beslaat. Ik maak bezwaar tegen het verwijderen.
Zoals op de Good Practice pagina van de Wiki staat: “Sometimes you will come across elements with tags that have no meaning to you. This doesn’t automatically mean you should remove them. They may have been added for a specific purpose.”
Op zich eens dat het niet verwijderd moet worden als het inderdaad gebruikt wordt. Maar. Laatst was er een diskussie met iemand dat dat ook zei, maar op de vraag wie dan dan toepast en op welke manier, had hij geen antwoord. Jij wel?
Een aantal maanden geleden kwam er in de Discord server een vraag van iemand hoe die het beste een kaart van postcodes kon maken van een groot gebied. Een cirkel trekken om groepen van addr:postcode tags (bijv. op basis van de 4 nummers in NL) bleek onpraktisch, vooral internationaal omdat veel addr:postcode tags nog niet gemapt zijn, en de postal_code tag was een goed alternatief met veel dekking op internationaal niveau, dus daar kon hij wel een postcodekaart mee maken.
Een postcodekaart maken?
Als je handig bent met GIS-software kun je volgens mij de data van PDOK gebruiken. Heb je OSM niet nodig.
Of zeg ik iets geks?
Wellicht is de data in de toekomst nog eens handig voor een vergelijkbaar project. Het is niet zoals de is_in tags die al bijna overal weggehaald worden. Ik zou dit lekker laten staan.
Van “internationaal veel gebruikt” tot “wellicht in de toekomst”, dat gaat wel heel snel…
Ik heb de wiki maar eens gelezen. Als iemand dit nu zo voorstellen zou ik er tegen stemmen: geen enkele use case (“je kan een mooi gekleurd plaatje maken” is geen use case), weinig tot geen ground truth en bovendien redundant. Nu het er eenmaal is, och, ik ga het zelf niet weghalen maar ben er ook niet op tegen als iemand het zou doen, zolang er geen enkele konkrete toepassing bekend is.