emvee
(Emvee)
September 3, 2021, 2:27pm
9647
Een vraag en verzoek in één:
Ik zie in OSM dat het Verpleeghuis De Twee Bruggen overeenkomt met wat er in de BAG viewer te vinden is ,
Dat klopt niet meer met de werkelijkheid dus ik naar verbeter de kaart om een issue aan te maken maar daar is het wel goed .
Een update zijn fijn zijn, maar iemand enige idee hoe het zie met de verschillen tussen de BAG viewer en verbeter de kaart?
emvee:
Een vraag en verzoek in één:
Ik zie in OSM dat het Verpleeghuis De Twee Bruggen overeenkomt met wat er in de BAG viewer te vinden is ,
Dat klopt niet meer met de werkelijkheid dus ik naar verbeter de kaart om een issue aan te maken maar daar is het wel goed .
Een update zijn fijn zijn, maar iemand enige idee hoe het zie met de verschillen tussen de BAG viewer en verbeter de kaart?
Het is maar net wat je de “werkelijkheid” noemt
De eerste link die je geeft is de BAG
De tweede link die je geeft is de BGT kaart van de gemeente, in de BGT zijn veel meer zaken opgenomen dan in de BAG
BAG wordt ingewonnen op basis van maaiveldgeometrie (voetafdruk)
https://geonovum.github.io/IMGeo-objectenhandboek/pand#bag-en-bgt
BGT wordt ingewonnen op basis van bovenaanzicht (en nog meer restricties hierin)
https://geonovum.github.io/IMGeo-objectenhandboek/pand#bgt
Wellicht verklaart bovenstaande het één en ander.
BAG en BGT worden hierboven verwisseld: het is de BGT die het gebouw op het maaiveld weergeeft, en de BAG van bovenaf (buitenomtrek, dit kan ook een parkeerkelder omvatten). En zo staat het ook door Geonovum beschreven.
Er staat een flink aantal voorbeelden met uitleg in de gelinkte pagina.
En als de BAG geometrie niet klopt dan dien je dat in de BAG viewer terug te melden (potloodje). Verbeter de kaart is daar niet voor bedoeld.
emvee
(Emvee)
September 3, 2021, 4:30pm
9650
Zeker, dat verklaart wat, bedankt voor de link.
Ten behoeve van de BAG dient de geometrie van de buitenomtrek van een pand te worden ingewonnen. Dit kan zowel boven als onder het maaiveld liggen. Panden komen voor zonder, of met één of meer verblijfsobjecten (vbo’s).
In de regel zal de BAG geometrie identiek zijn met die van het maaiveld. Er zijn echter ook situaties waar afwijkingen voorkomen. Dat is het geval wanneer door de boven- en/of onderbouw enig bouwvolume ontstaat dat betreedbaar moet zijn.
Ik weet zeker dat de twee delen van het gebouw boven de grond niet meer aan elkaar zitten (goed te zien in Obligue, de foto van 2019 laat de sloop zien) en vrijwel zeker dat er geen verbinding ondergronds is. Ik heb maar een BAG melding gedaan.
Gaarne een BAG update hier op pand https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.46796/4.81333 nr Hoogstraat 2- 4
FrankOverman
(Frank Overman)
September 5, 2021, 12:15pm
9652
Ik denk dat het zo weer klopt, ook tov SatPortaal Juli:
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110747083
FrankOverman
(Frank Overman)
September 5, 2021, 12:17pm
9653
Jvitegem
(Jvitegem)
September 5, 2021, 5:12pm
9654
Graag Bag import
Witte Hondpad 1 tm 16 Nuenen
Status: Bouw gestart
https://www.openstreetmap.org/way/22705173
eggie
(Eggie)
September 6, 2021, 9:07pm
9656
Graag import Lagenhof 1 t/m 7 in Overasselt
https://www.openstreetmap.org/changeset/110729928#map=19/51.76439/5.78515
Startende mapper heeft al iets zelf ingetekend. Ik heb wat gefatsoeneerd, maar officiële import lijkt me beter.
De Plusmarkt zit op nr 5
BVD
eggie
eggie
(Eggie)
September 6, 2021, 10:03pm
9658
Heb de winkel iets verschoven mbv quick ortho …k Vermoed dat er nog niet ingemeten is.
A67-A67
September 8, 2021, 10:46am
9659
Een aantal huizen in 's-Gravenzande is met iD ingetekend:
Keizermantel 1 t/m 23
Aardbeivlinder 2 t/m 16
Porseleinvlinder 18 t/m 24
En aan de Poelkade :
Poelkade 28 (nog in aanbouw) en 52
leandert
September 8, 2021, 11:38am
9660
En aan de Poelkade is ook nog huisnummer 50 in aanbouw.
Graag een import van nieuwbouwwoningen aan Klaproos 24-42 en Wilgenroosje 2 in Gorinchem, n.a.v. opmerking https://www.openstreetmap.org/note/2826105 , bedankt weer.
Aanvulling: en van bedrijfspand aan De Onderstal 13 in Beneden-Leeuwen, n.a.v. https://www.openstreetmap.org/note/2824485 .
Eh, Klaproos 20 en Wilgenroosje 4 dus niet, die staan nog op vergunning verleend, zijn niet aanwezig op sat.foto. Maar aan de andere kant: nr 16 ontbrak ook nog, da’s dan weer mooi meegenomen.
Eh, Klaproos 20 en Wilgenroosje 4 dus niet, die staan nog op vergunning verleend, zijn niet aanwezig op sat.foto. Maar aan de andere kant: nr 16 ontbrak ook nog, da’s dan weer mooi meegenomen.
Ik ga er niet met de vlooienkam doorheen…
Te veel geïmporteerd kun je natuurlijk verwijderen.
Jvitegem
(Jvitegem)
September 8, 2021, 7:26pm
9666
Graag BAG import
Vresselseweg 3a Sint Oedenrode
Status: Bouwgereed
https://www.openstreetmap.org/way/274989823