De gate kan je ook verwijderen, maar dat vindt ik drastisch en niet correct.
Mapsme laat je daar over een vehicle=destination routeren NL:C01,OB108
Edit:
Inmiddels, auto, na de tagwijziging en de nieuwe kaart routeert osmand wel goed, en pakt ook niet de destination weg met C1 OB108. Maar bij de fiets gaat het fout bij de destination weg, die pakt hij en dat mag hij niet.
Gezien de winters in Nederland, ook hier in deze streek, denk ik dat je het gate gewoon op access=yes kunt zetten. Vorige winter is het hek (voor zover ik weet) niet één keer gesloten geweest en het jaar ervoor maar twee of drie dagen.
Dat ding is er gekomen omdat men (ivm de natuur) niet wilde strooien op dat stuk en de plaatselijke nihilistische bestuurders de weg gingen gebruiken om hun rijkunsten in de sneeuw te oefenen. Het gevolg was dat er om de haverklap idioten in de berm lagen en dan met hulp van andere idioten (die erbij waren in andere auto’s) de gestrande auto uit de berm gingen trekken, waardoor er nog meer schade aan beplantingen ontstonden, enz. enz.
Tot voor een jaar of drie/vier stond er gewoon een geslotenverklaring (C1) met een onderbord “bij sneeuw en ijs gestremd”, maar dat gold dus niet voor een groepje bestuurders.
Niet elke routeerder gaat dus goed om met een gate, ook al staat er access=yes op.
Maar, wat is goed om gaan, yes, kan ook betekenen, dat je de gate eerst moet openen, doorrijden en weer sluiten. In dat opzicht heeft Mapzen gelijk met een penalty van vijf minuten. In andere landen zal dit veel vaker voorkomen.
Het gebruik van een penalty in tijd (oponthoud factor) kan vreemde routering laten zien.
Voor het taggen van **geen oponthoud **is nog geen tagcombinatie voor.
Routeer je op snelste tijd of kortste weg. Allemaal effecten die de routelijn bepalen.
Vraag me af of alle barriers een penalty krijgen of enkel een gate.
Bijvoorbeeld een cattle_grid kost je doorgaans nog geen seconde extra, maar een lift_gate en een swing_gate doorgaans wel.
Je zou denken dat je deze barriers meestal tegen komt vlak bij je vertrekpunt eindbestemming, maar als je op de snelweg ook eens oplet zou je de slagbomen bij bruggen en tunnels ook kunnen taggen.
Eigenlijk zou je tags moeten hebben als barrier:default_position=open/closed (en eventueel barrier:default_position:bicycle/motor_vehicle) en barrier:operation=manual/remote/key/button/card om de barriers verder te specificeren.